در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

افزایش مقالات مشترک بین المللی نمایه شده از محققان ایرانی در وب آو ساینس

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: تعداد مقالات مشترک بین المللی نمایه شده در پایگاه وب آو ساینس کشور از رشد ۶۶ درصدی برخوردار است.

پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در حال حاضر ۳۵ نشریه جدید توانسته‌اند در پایگاه معتبر بین المللی اسکوپوس نمایه شوند.

به گفته وی تعداد همکاری‌های محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در قالب اجرای طرح ارتباط با جامعه و صنعت و فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت، رشد ۵۰۵ درصد داشته است. میزان درآمد حاصل از قرارداد‌های ارتباط با جامعه نیز رشد نزدیک به ۱۷۵ درصدی را در طول این مدت نشان داده است.

او اضافه کرد: از نظر ارتباط محققان با جامعه و صنعت، تعداد قرارداد‌ها و ارزش قرارداد‌های منعقد شده در این حوزه شاهد رشد بسیار چشم گیری بوده‌ایم.

او بیان کرد: در حال حاضر تعداد مقالات مشترک بین المللی نمایه شده در پایگاه وب آو ساینس از رشد ۶۶ درصدی برخوردار است و ۲۵۱۳۸ مقالات دیپلماسی علمی نوشته شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر ایران از رشد خوبی در زمینه انتشار مقالات یک درصد برتر دنیا برخوردار است. تعداد دانشگاه‌های کشور در نظام رتبه بندی تایمز ورود پیدا کرده و از رشد قابل توجهی برخوردار شده‌اند.

او گفت: کشور شاهد ۶۶.۱  درصد رشد در تعداد مقالات مشترک بین المللی نمایه شده در پایگاه وب آو ساینس بوده که این میزان در پایگاه اسکوپوس ۲۵.۷۲ درصد بوده است.  میزان سهم مقالات مشترک بین المللی محققان کشور نسبت به کل مقالات نمایه شده در پایگاه وب آو ساینس در این مدت رشد قابل توجهی داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار