مزایای یک ربع استفاده کمتر از شبکه های اجتماعی

نتایج یک مطالعه نشان داد که حتی یک ربع استفاده کمتر از شبکه‌های اجتماعی تاثیر قابل توجهی بر سلامت جسمی و روانی دارد.

تحقیقات جدید دانشگاه سوانسی نشان می‌دهد که کاهش استفاده از رسانه‌های اجتماعی به میزان ۱۵ دقیقه در روز به طور قابل توجهی سلامت کلی و عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد و احساس تنهایی و افسردگی را کاهش می‌دهد.

دوره پیگیری این مطالعه ۳ ماه به طول انجامید و طی آن تیم تحقیقاتی تاثیرات کاهش استفاده از رسانه‌های اجتماعی بر سلامت جسمی و عملکرد روانی به مدت ۱۵ دقیقه در روز را بررسی کردند.

تعداد شرکت کنندگانی که از آن‌ها خواسته شد مصرف را کاهش دهند ۳۳ زن و ۱۷ مرد بود که سن آن‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ سال متغیر بود و آن‌ها با گروه دیگری که کاهش مدت زمان از آن‌ها خواسته نشد مقایسه شدند.

نتایج نشان داد که گروهی که از آن‌ها خواسته شد استفاده از رسانه‌های اجتماعی را کاهش دهند، عملکرد سیستم ایمنی خود را تا ۱۵ درصد بهبود بخشیدند، از جمله ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا کمتر شد و کیفیت خواب را تا ۵۰ درصد بهبود بخشیده و علائم افسردگی را تا ۳۰ درصد کاهش دادند.

به گفته مدیکال اکسپرس، افرادی که از آن‌ها خواسته شده بود استفاده از رسانه‌های اجتماعی را کاهش دهند، به جای ۱۵ دقیقه، حدود ۴۰ دقیقه در روز این کار را انجام دادند، در حالی که برای گروهی که از آن‌ها خواسته شده بود هیچ کاری انجام ندهند، روزانه ۱۰ دقیقه افزایش داشت.

منبع: ۲۴ae

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار