استاندار آذربایجان‌غربی‌:

پروانه ساخت حدود ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده خوی صادر شد

معتمدیان گفت: مجوز ساخت حدود ۵۰۰‌ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده خوی در این منطقه صادر شده است.

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی‌ گفت: با تحقق این امر، عملا کار بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: همچنین عملیات آوار برداری یک هزار و ۶۰۰‌ واحد شهری و روستایی در منطقه تمام شده و این روند برای آوار برداری از ۵۲۰ واحد باقی مانده با حضور ده‌ها ماشین آلات با سرعت ادامه دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ ادامه داد: همچنین تاکنون برای ۱۹‌ هزار واحد تعمیری دستور کار صادر شده و روند تعمیر آنها هم با سرعت اجرایی خواهد شد.

معتمدیان در خصوص‌ ارزیابی کامل‌ واحدهای خسارت دیده از زلزله خوی اظهار کرد: مصوب شد بنیاد مسکن حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه این هفته /۲۵ اسفند/ منازل آسیب دیده در شهرستان را که ارزیابی نشده، ارزیابی کند تا پرونده ارزیابی مساکن تا پایان هفته بسته شود.

وی گفت: در بحث اسکان موقت هم که برای اولین بار با توجه ویژه دولت سیزدهم در خوی انجام می‌شود، برای ۲ هزار و ۱۰۰‌ واحد تخریبی ۱۵ میلیون تومان در روستاها و ۳۰ میلیون تومان در شهرها به صورت بلاعوض اختصاص یافته که به‌زودی به مالکان این واحدها برای اجاره خانه تا زمان ساخت واحد جدید پرداخت می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای اعطای وام به زلزله زدگان مستاجر در خوی تاکید کرد: این وام از طریق بانک ملی پرداخت می‌شود که تاکنون ۴۰۰ فقره پرونده به بانک‌ برای این منظور معرفی شده است.

زمین لرزه ۵.۹ ریشتری هشتم بهمن و ۵.۴ ریشتری ۲۸ دی خوی، موجب بروز خسارت جزیی و تعمیری برای حدود ۱۹ هزار واحد و خسارت کلی نیازمند تخریب و بازسازی در ۲ هزار و ۱۲۰ واحد شهری و روستایی شد.

حدود ۴۵ روز از زمین لرزه خوی می‌گذرد.

دولت سیزدهم در کمترین زمان پس از وقوع زلزله هشتم بهمن خوی مصوب کرد مبلغ ۶۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره برای منازل تخریب شده مناطق شهری، ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره برای منازل تخریب شده روستایی، ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره برای منازل تعمیری و ۱۵ میلیون تومان کمک برای خرید لوازم خانگی واحدهای آسیب دیده پرداخت شود.

 
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.