به همت موسسات قرآن و عترت خراسان شمالی؛

۵۰ برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود

رئیس گروه دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از میزبانی موسسات فرهنگی قرآن و عترت خراسان شمالی از برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

رضا رضایی گفت : ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و راز و نیاز به درگاه خداوند متعال است و این فرصت را نباید از دست داد.

او گفت : همان طور که فصل بهار، فصل رویش طبیعت و جان گرفتن دوباره آن است، نزول قرآن و هم نشینی با خدا در ماه مبارک رمضان نیز حیاتی دوباره بر روح و جان انسان‌ها است.

رضایی گفت : با هماهنگی‌های انجام گرفته مؤسسات قرآنی استان با موضوعات قرآن و عترت برنامه‌های متنوع قابل توجهی برای برگزاری در این ماه مبارک بویژه در بستر فضای مجازی تدارک دیده اند.

رئیس گروه دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی استان در رشته‌های (نقاشی، عکاسی، شعرنوقلم، روخوانی و روان خوانی، قرائت، صوت و لحن، کتاب خوانی)، جز خوانی قرآن کریم، محافل قرآن و عترت (پاسخگویی به شبهات روزه، مشاوره روان شناسی، سیر مطالعاتی شهدا، سخنان ناب، اعلام آیات ناب، شبی با قرآن)، اجرای تفاسیر قرآنی مسابقه تفسیر جزء ۳۰، برگزاری جلسات تفسیر، مسابقه تفسیری (هر روز با کلام حق)، مسابقه تفسیر سوره قدر و طرح مومنانه برکت از جمله برنامه‌های قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان به شمار می‌رود.

رضایی، برگزاری برنامه قرآنی برای خانواده‌ها (محافل تلاوت خانوادگی، مسابقه قرآنی عفاف و خانواده، اطعام و کمک به چیدن سفره افطار علوی در منازل خانواده‌های نیازمند)، ختم قرآن برای خانوده ها، برگزاری مراسم شب قدر بصورت خانوادگی در منازل و تهیه عکس از مراسم، سرکشی از خانواده‌های فعال قرآنی، آموزش‌های مجازی قرآن و عترت، آموزش روخوانی و روانخوانی، حفظ، تجوید، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، آموزش مجازی خانواده قرآنی، تربیت خانواده، حکمت نهج البلاغه، کارگاه سبک زندگی، طرح اکرام کریم اهل بیت و برپایی سفره علوی در شب قدر را از دیگر برنامه‌های اجرایی در ماه مهمانی خدا ذکر کرد.

گفتنی است؛ این برنامه‌ها در سراسر شهرستان‌ها و مناطق استان با محوریت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و موسسات فعال قرآنی برگزار خواهند شد

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.