یک شاخص اقتصادی دیگر در آمریکا کاهش یافت

موجودی‌های تجاری امریکا برای اولین‌بار در ژانویه کاهش یافت و سرمایه‌گذاری‌ها را ایجاد کرد تا رشد اقتصادی در سه ماهه اول را کاهش دهد.

وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد که موجودی‌های تجاری ۰.۱ درصد کاهش یافته است و این اولین کاهش و همچنین ضعیف‌ترین میزان از آوریل ۲۰۲۱ بعد از افزایش ۰.۳ درصدی در دسامبر بود. اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند انتظار داشتند که موجودی انبار‌ها و عوامل اصلی تولید ناخالص داخلی، ثابت باشد.

موجودی انبار‌ها در ژانویه ۱۱.۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. موجودی در سه ماهه چهارم افزایش یافت که بیشتر منعکس‌کننده انباشت ناخواسته کالا‌ها بود، زیرا رشد هزینه‌های مصرف‌کننده به دلیل نرخ‌های بهره بالاتر کاهش یافت. موجودی‌های خرده‌فروشی به‌جای ۰.۳ درصدی گزارش قبلی، در ماه گذشته، ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ماه دسامبر ۰.۴ درصد افزایش یافتند.

طبق نتایج ماه گذشته، موجودی وسایل نقلیه موتوری ۰.۶ درصد و در ماه دسامبر ۱.۴ درصد افزایش یافتند.

موجودی‌ها نیمی از نرخ رشد سالانه ۲.۷ درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه گذشته را تشکیل می‌دهند. تحلیلگران اظهار کردند که از بین‌رفتن این کالا‌های فروش نرفته می‌تواند به وارد کردن اقتصاد به رکود پیش‌بینی شده امسال کمک کند. موجودی‌های عمده فروشی در ژانویه ۰.۴ درصد کاهش یافت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار