در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

نکات مهم براى شروع سفرهاى نوروزى/ بیمه خودرو را بررسى کنید

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: قبل از آغار مسافرت، مدت زمان بیمه و وضعیت بیمه بدنه خودرو را ملاحظه کنید.

سرهنگ مومنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار كرد:   قبل آغازمسافرت سیستم های خودرویی خود را بررسی و مدت زمان بیمه و وضعیت بیمه بدنه خودرو را ملاحظه کنید.

مومنی افزود: با توجه به تغییر هزینه‌های دیه و افزایش قیمت برخی از خودروها طبیعی است که مسافران نوروزی در صورت بروزهرگونه حادثه نیازمند بیمه هستند چرا که عدم داشتن بیمه شخص ثالث در تصادفات رانندگان را مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفتمی‌نماید.

معاون آموزش راهور تهران بزرگ ادامه داد: خودروهای خارج از عرف به لخاظ قیمت، نیز نیازمند بیمه بدنه هستند چرا که در صورتحادثه تنها بخشی از هزینه‌های آنها توسط بیمه پرداخت می شود و حمایت بیمه بدنه باعث می‌شود خودروهای گران قیمت نیزبتوانند هزینه‌های مرتبط با خودرهایشان را تامین نمایند.

سرهنگ احسان مومنی در خصوص آغاز سفرهای نوروزی هم افزود: با برنامه ريزي رانندگي نماييد و هنگام خستگي رانندگي نكنيد،رانندگان عزیز قبل از اقدام به مسافرت باید از سلامت خودرو،ايمني و تجهيزات آن اطمینان کامل داشته باشند و همچنین سامانه ترمزخودرو و بويژه لنت ها و لوله هاي انتقال روغن ترمز و... را از لحاظ سلامت بررسي نمایند.

وی  ادامه داد : اگر باطري خودرو ضعيف است آن را شارژ يا تعويض کرده و فشار باد لاستيك ها و تاير يدكي را بررسي و در صورتلزوم آن ها را به مقدار پيشنهادي توليد كننده تنظيم و چرخ ها را بالانس نمايند.

سرهنگ مومنی گفت : اگزوز را از نظر وجود پوسيدگي بررسي كنيد . چون سامانه سالم اگزوز از مسموميت سرنشينان با گازمنواكسيد كربن پيشگيري مي كند.

وی افزود : پيش از سفر و رانندگي طولاني ، باك سوخت خودرو را پر كنيد و اجازه ندهيد سطح سوخت خيلي پايين بيايد ممكن استزمان رانندگي تا پمپ بنزين يا پمپ گاز بعدي از آن چه تصور مي كنيد بيشتر طول بكشد  .

معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور  تهران بزرگ گفت : جعبه وسایل ضروری و علايم هشدار دهنده مانند چراغ هاياضطراري، تابلوي احتياط ،جعبه كمك هاي اوليه،مقداري آب، و غذاي كنسرو شده، نقشه جاده(مسیر یاب)همراه خود داشته باشید.

وی افزود : با برنامه ريزي رانندگي نماييدو هنگام خستگي رانندگي نكنيد  و از وضعيت جاده ها و مسير حركت مطلع شويد و بهتوصيه هاي کارشناسان پليس راهنمایی و رانندگی و تابلو وعلائم در طول مسیرتوجه نماييد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار