انجام ۷۳۸ عملیات و خدمت در طرح نوروزی/ اصفهان در صدر ارائه خدمات نوروزی

سخنگوی طرح نوروزی هلال‌احمر ۱۴۰۲، با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ انجام ۷۳۸ عملیات و خدمت در طرح نوروزی خبر داد.

 وحید سلیمی، در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح از روز 24 اسفندماه تا صبح روز 28 اسفندماه، گفت: در این مدت زمان، در مجموع 738 عملیات و خدمت انجام شده است که 403 مورد آن جاده ای، 15 عملیات در خصوص حوادث جوی، 6 عملیات در محیط های آبی و 17 عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات ها به 10 هزار و 237 نفر که نیازمند به امدادرسانی داشته‌اند، ارائه خدمت شده است. به 687 نفر از حوادث نیز امدادرسانی شده است و برای 257 نفر از شهروندان نجات یافته، نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این 302 نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. 

سلیمی عنوان کرد: 3194 نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و 27 نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: 76 عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات 88 نفر شده است.

وی عنوان کرد: بیشتر امدادرسانی در این مدت زمان، به ترتیب در استان‌های اصفهان، مازندران و فارس با انجام به ترتیب، 50، 37 و 37 عملیات بوده است.

گفتنی است، در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه جدی قرار می‌گیرد و بر همین اساس 6054 تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار