تاکید رادان بر ضرورت حضور متفاوت پلیس در حوزه امنیت

رئیس پلیس کشور با تاکید بر اینکه نوروز نشانه‌ای برای شروع خدمات‌رسانی مضاعف به مردم در سال ۱۴۰۲ است، گفت: ضرورت دارد پلیس در حوزه انتظام و امنیت حضوری متفاوت تر از قبل داشته باشد.

سردار احمدرضا رادان در جلسه قرارگاه نوروزی ۱۴۰۲ ضمن تبریک فرا رسیدن بهار ۱۴۰۲ و تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان به اهمیت شعار " نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه‌ای" اشاره کرد و گفت: نوروز امسال قطعا با ماموریت‌های ذاتی و محوله ای که پلیس بر عهده دارد متفاوت‌تر از سال‌های قبل خواهد بود از سویی مردم نیز حضور پلیس را باید در تمامی حوزه های ماموریتی احساس کنند.

وی با تاکید بر اینکه نوروز نشانه‌ای برای شروع خدمات رسانی مضاعف پلیس به مردم در سال ۱۴۰۲ است، اظهارکرد: ضرورت دارد تاکید کنم که پلیس باید در حوزه انتظام و امنیت حضوری متفاوت تر از قبل داشته باشد؛ تنها گیرنده پیام نباشیم بلکه تمام پیام ها و دغدغه های مردم  را تا مرحله اجرایی شدن  و رفع دغدغه ها در حد مطلوب پیگیری و راهبری کنیم.

رئیس پلیس کشور با اشاره به ماموریت‌های اولویت دار پلیس در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: موضوعاتی از جمله برخورد مقتدرانه و هوشمندانه با سرقت و سارقان به عنوان دغدغه های اصلی مردم، برخورد قاطعانه با معتادان متجاهر و جمع آوری آن ها از سطح شهر و ... از جمله اولویت های پلیس است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد. همچنین در راستای انجام ماموریت‌های محوله و پیگیری  و رفع دغدغه‌های مردم در حوزه‌های مختلف باید پلیس با تمامی توان و ظرفیت موجود پای کار باشد؛ لازم است تمامی نقاط مستعد جرم شناسایی و تمامی گشت های انتظامی در این مناطق هدایت شوند.

 رادان اظهارکرد: گشت‌های انتظامی باید به گونه ای عمل کنند که مردم نیز حضور پلیس مقتدر و مهربان را در برخورد با جرم احساس کنند؛ در هر کجا که پلیس حضور دارد باید نتیجه مطلوب را در راستای انجام وظیفه شاهد باشیم و بدانیم خدمت رسانی به مردم و فراهم کردن آسایش و امنیت آنها شیرین و لذت بخش است.
 فرمانده فراجا با تاکید بر اینکه پلیس باید در تمامی حوزه‌ها حضور پررنگ و موثری داشته باشد، گفت: به هر میزان که پلیس با اقتدار توام با رأفت و مهربانی در جامعه حضور داشته باشد نزد مردم نیز عزیزتر خواهد بود که این مهم شأن و جایگاه پلیس را نیز ارتقاء می بخشد.

رادان همچنین خاطرنشان کرد: لازم است در این قرارگاه تاکید کنم از طرح هایی که در راستای کاهش سرقت ، برخورد مقتدرانه با سارقان و مالخران، جمع آوری معتادان متجاهر و ... به عنوان دغدغه مردم می تواند اثرگذار باشد، استقبال می‌کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار