در پیام نوروزی وزیر بهداشت مطرح شد:

رشد تولید سلامت محور؛ هدفگذاری نظام سلامت در ۱۴۰۲

وزیر بهداشت، بر آمادگی این وزارتخانه برای زمینه سازی رشد تولید کالا‌ها و خدمات سلامت محور با تکیه بر دانش و فناوری بومی تاکید کرد.

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور پیامی، سال «مهار تورم و رشد تولید» را به ملت ایران و جامعه خدوم سلامت تبریک گفت و بر آمادگی این وزارتخانه برای زمینه سازی رشد تولید کالا‌ها و خدمات سلامت محور با تکیه بر دانش و فناوری بومی تاکید کرد.

 متن پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

سال جدید را که رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری فرمودند، به ملت شریف ایران و جامعه خدوم سلامت تبریک عرض می‌کنم. امید دارم که تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن، فرصتی مغتنم برای اعتلای روحی و معنوی همگان به ویژه خانواده بزرگ سلامت فراهم کند.

از همکارانم در نظام سلامت می‌خواهم تا در سالی که پیش روست، در لبیک به تدبیر مقام رفیع ولایت، با همه توان و امکانات به ویژه با تکیه بر دانش و فناوری بومی، به رشد کمی و کیفی تولید کالا‌ها و خدمات سلامت محور اهتمامی شایسته ورزند.

خداوند متعال را سپاس می‌گزارم که با عنایت رهبر معظم انقلاب، حمایت رئیس جمهور مردمی، مجاهدت خالصانه همکاران بلندهمتم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به برکت خون‌های پاک شهدای مدافع سلامت، در سالی که گذشت، افتخارات پرشماری از حماسه مهار کرونا تا بیمه همگانی، از احداث ۲۰۰۰ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت تا افزایش ۱۰ درصدی شمار تخت‌های بیمارستانی و از تأسیس صندوق بیماری‌های خاص تا رایگان شدن بستری بیماران سه استان در پوشش نظام ارجاع و از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا خودکفایی در تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز و از افزایش ۴۳ درصدی تولید کالا‌های سلامت محور تا ارتقای ۷ رتبه‌ای جایگاه ایران در نظام نوآوری جهانی رقم خورد و با تکیه بر آن‌ها نظام سلامت جمهوری اسلامی توانست گام‌هایی استوار در مسیر «عدالت و تعالی سلامت» بردارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه استکبار به جایگاه سزاوار خود در منطقه و جهان برسد.

اکنون بر آستان اشارت نوروز و بشارت رمضان، دست نیاز به سوی آن بی نیاز بر می‌آورم و از خداوند متعال می‌خواهم که در سال نو توفیق ما را در رشد تولید کالا‌های سلامت محور اعم از دارو، تجهیزات پزشکی و دیگر محصولات زیستی فزونی بخشد و از این رهگذر مسیر آسان سازی، ارزان سازی و برابر سازی دسترسی مردم عزیز به خدمات سلامت را هموار کند.

بحق محمد و آله الامجاد

دکتر بهرام عین اللهی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار