پنج راهبرد کلان مدیریت شهری تبریز در سال ۱۴۰۲

شهردار تبریز با بیان این‌که نصب روزشمار نقش موثری در پیشبرد سریع پروژه‌های کلانشهر تبریز داشت، گفت: برای سال ۱۴۰۲ تبریز پنج راهبرد کلان تهیه و تدوین کرده‌ایم.

یعقوب هوشیار  گفت:شهر کهن تبریز با قدمت تاریخی خود یکی از شهر‌های تاثیرگذار در حوزه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی کشور است از این رو افتخار می‌کنم خادم شهروندان تبریز هستم.

او با بیان این‌که نصب تابلو‌های روزشمار یکی از اقدامات مطلوب مدیریت شهری در یک سال گذشته بود، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی در محیط شهری در کنار سختی‌های طاقت فرسایی دیگر برای شهروندان و اصناف مجاور پروژه‌ها نیز مشقت‌هایی دارد و هدف اصلی نصب روزشمار در پروژه‌ها تسریع روند اجرای عملیات عمرانی بود که با یاری خداوند متعال این اقدام تاثیر بسزایی در اتمام پروژه‌های نیمه تمام ایفا کرد.

او با اشاره به این‌که همواره تلاش مجموعه بر افزایش رضایتمندی شهروندان نجیب تبریز در حوزه‌های مختلف شهری است، خاطر نشان کرد: پنج راهبرد کلان پایه‌های برنامه مدیریت شهری جدید است. نظام برنامه ریزی توام با عقلانیت و برنامه ریزی شده و داده‌محور از جمله راهبرد‌هایی است که توان حذف تصمیمات هیجانی و لحظه‌ای در مدیریت کلان شهری دارد.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که بهره‌مندی از توان داخلی مجموعه شهرداری که مورد غفلت واقع شده بود با تلاش و خردجمعی امسال به ثمر نشست، ابراز کرد: همکاران ما بیشترین تلاش را به صورت ۲۴ ساعته در تمامی کار‌ها را به نحو مطلوبی با تکیه بر سواد و تخصص خود پیش بردند.

هوشیار با اشاره به این‌که مدیریت شهری در سال تاکید زیادی به افزایش همگرایی در بین دستگاه خدمت رسان دارد، گفت: به مدد برگزاری ۳۰ جلسه قرار خدمت در مناطق دهگانه تبریز همگرایی ویژه‌ای بین دستگاه‌ها اتفاق افتاده است که جا دار از حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و مدیران استانی تشکر کنیم که پشتیبان و حمایت‌هایشان باعث تسریع امور شهری شده است.

او با تاکید بر نقش مشارکت شهروندان و بخش خصوصی در اداره امورات شهری، افزود: همراهی مردم در اجرای طرح‌های شهری پشتوانه تامین مالی پروژه‌های شهرداری هستند چرا که هیچ اقدامی بدون همدلی و همراهی شهروندان امکان پذیر نیست.

او  در تشریح یکی دیگر از راهبرد‌های مدیریت شهری اظهار کرد: هوشمندسازی ارائه خدمات متنوع شهری یک ضرورت برای کلانشهر تبریز است که در سال ۱۴۰۲ برنامه ویژه‌ای در این حوزه تدوین شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.