افزایش ۶ درصدی ورود مسافر نوروزی به اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: تعداد خودرو‌های سواری ورودی به استان اصفهان از ۲۴ تا ۲۹ اسفند ۶ درصد رشد داشته است.

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ۲۴ تا ۲۹ اسفند بر اساس گزارش‌های راهداری تعداد خودرو‌های وارد شده به استان ۷۷۶ هزار و تعداد خودرو‌های خارج شده از محور‌های استان ۷۵۶ هزار دستگاه بوده است و ۶ درصد افزایش تعداد سایل نقلیه ورودی به استان را داشته‌ایم.


او ادامه داد: بر اساس گزارش میراث فرهنگی از ۲۶ تا ۲۹ اسفند، ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر در استان اسکان پیدا کردند که از این تعداد ۱۵۹ هزار نفر در شهر اصفهان بودند.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در ستاد اسکان هتل‌ها، مهمانپذیرها، مدارس و ورزشگاه‌ها پیش‌بینی شده، اضافه کرد: در ورودی شهر اصفهان در ۴ منطقه و در همه شهر‌ها نیز ستاد‌های هدایت تشکیل شده است.


شیشه‌فروش در مورد سامانه مسافریار گفت: این سامانه با همکاری مخابرات و میراث فرهنگی تعریف شده و ۱۶ خدمت توسط اپلیکیشن «اصفهان من» ارائه شده است.


او بیان کرد: ۱۰ ایستگاه امنیت و سلامت در محور‌های اصلی استان مانند محور اصفهان-شیراز، اصفهان-کاشان تعریف شده که به مسافران خدمات امدادی ارائه می‌کنند.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در استان ۵۷ مجتمع خدمات رفاهی، ۱۴۰ دستگاه ترددشمار، ۱۹۷ دستگاه ثبت تخلف و ۵۵ سامانه پایش راه مبتنی بر عکس ۵۵ وجود دارد.


شیشه‌فروش با اشاره به اینکه در استان اصفهان سالیانه ۸ میلیون مسافر و ۵۲ میلیون تن کالا جابجا می‌شود، اظهار کرد: از ۱۰۹ نقطه پر تصادف، ایمن‌سازی ۶۷ نقطه مصوب کشوری است و ۳۳ نقطه رفع خطر شده است.
او با اشاره به فعالیت ۲۰۰ پایگاه اورژانس و یک پایگاه امداد هوایی در استان بیان کرد: از ابتدای آغاز سفر‌های نوروزی با افزایش تصادفات جرحی و فوتی روبرو بوده‌ایم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار