معاون اول رئیس جمهور:

مهار تورم یکی از اصلی‌ترین اهداف دولت در سال جدید است

محمد مخبر گفت:مهار تورم یکی از اصلی‌ترین اهداف دولت است و مردم در سال جدید شاهد بهتر شدن وضعیت قیمت کالا‌های اساسی و کنترل تورم خواهند بود.

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی اظهار کرد: خوشبختانه در تعاملات خوبی که با تولیدکنندگان، تجار و کارآفرینان بخش خصوصی در سال گذشته داشتیم ظرفیت بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف ارزیابی شده و حالا وقت آن رسیده که برنامه و ظرفیت‌سنجی‌ها عملیاتی شود.

مخبر ادامه داد: دولت نیز تسهیل‌گری لازم را برای انجام این موضوعات و استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی تدارک دیده است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری شعار سال جدید، گفت: موضوع مهار تورم یکی از اصلی‌ترین اهداف دولت در سالجاری است و بخشی از برنامه‌ریزی‌های آن در ماه‌های پایانی سال گذشته انجام شده و به امید خدا مردم عزیز در سال جدید شاهد بهتر شدن وضعیت قیمت کالا‌های اساسی و کنترل تورم خواهند بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر عزم دولت در هموارسازی بستر‌های سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: با توجه به چرخش راهبردی دولت و کشور به سمت استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی به ویژه قاره آسیا و همچنین کشور‌های منطقه، یک برنامه میان‌مدت عملیاتی برای سرعت گرفتن رشد اقتصادی آماده کرده‌ایم تا به اهداف مورد نظر در سیاست‌های کلی برنامه ۵ ساله هفتم برسیم.

مخبر با اشاره به اینکه زمینه‌های لازم برای ورود سرمایه‌های خارجی و همچنین ساماندهی وضعیت سرمایه‌گذاری داخلی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است، تأکید کرد: بخشی از این اولویت‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته به ثمر نشست و امسال شاهد رشد چشمگیری در بخش سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی خواهیم بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر همراهی دولت با بخش خصوصی، گفت: دولت در سالجاری جلسات منظمی را برای تعامل و گفتگو با بخش خصوصی جهت فعال‌سازی توان مردمی در عرصه اقتصادی برگزار خواهد کرد تا بستر حضور بیش از پیش و مؤثر تجار و تولیدکنندگان داخلی در پروژه‌های داخلی و بازار‌های جهانی فراهم شود که این موضوع، رشد سرمایه‌پذیری کشور را ارتقاء خواهد داد.

به گفته مخبر، دولت خودش را مکلف به تسهیل‌گری و رفع موانع بخش‌های پیشران خصوصی می‌داند و از بخش خصوصی دعوت می‌کند یاری‌گر دولت در اجرای طرح‌های عظیم ملی در جهت توسعه کشور باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۶ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
تشکر.خدا خیرتون بده .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۲ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
کسانیکه به بهانه افزایش قیمت کالاهای اساسی و افزایش قیمت دلار قیمتها را بالابردندبا بازگشت قیمت ده قلم کالاو کاهش دلار دیگر قیمتها راپایین نمی آورندپس تا تثبیت همه قیمتهابه جای طرح ناکارامدکالابرگ یارانه ها را افزایش دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۲ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
ملاک ارزیابی دولت در سال جدید پیام نوروزی مقام معظم رهبری است. انشاء الله دولت در تحقق شعار سال موفق باشه
Iran (Islamic Republic of)
خاطری وفا
۱۵:۴۱ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام
با تبریک سال نو به مسولان باشگاه خبرنگاران جوان وارزوی توفیق برای این عزیزان
مهار تورم اسان است با :
عدم پرداخت انواع تسهیلات ووام های بی رویه وبعضا بی باز پرداخت یا دیر پرداخت که باعث خلق نقدینگیی بی پشتوانه از سوی بانکهامیشود.وتوقف اضافه حقوقهای بی ثمر وبی ضابطه . که حتی برای یک ماه هم ارزش دریلفتی اضافه حقوقها دوام ندارد.. به همین سادگی عوامل جدی تورم کنترل میشود بعلاوه کنترل بازار واقتصاد که افراد ضد انقلاب از ان برای ایجاد تورم مصنوعی وضربه به انقلاب کاربری میکنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
امیدواریم شعار نباشد در عمل ثابت کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۲ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
ارزش پول ایران را بالا ببرید تورم خودش کاهش پیدا میکنه جناب مخبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۱ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
انشاءالله چشم دشمنان جمهوری اسلامی کور شود