اسکان ۲۵ هزار مسافر درمرکز اقامتی خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: ۲۵ هزار نفر از ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون در هتل‌ها و اقامتگاه‌های استان اسکان یافتند.

علی مستوفیان گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۳۳ نفر در اقامتگاه‌های موقت، هشت هزار و ۵۰۰ نفر در مهمانسرا‌های ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و ۲ هزار و ۲۷ نفر نیز در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش اقامت یافتند.

او گفت: همچنین ۲۸۵ نفر نیز در هتل‌ها، ۲۰۴ نفر در مهمانپذیر‌ها و ۲۸۵ نفر در اقامتگاه بومی گردی اسکان یافتند.

مستوفیان گفت: ظرفیت هتل‌های استان ۴۷۲ تخت، اقامتگاه‌های بومگردی و خانه مسافر‌ها ۳۴۰ تخت و مهمانپذیر‌های استان نیز ۳۱۱ تخت و دیگر ظرفیت‌های اقامتی مربوط به مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی و مهمانسرا‌های ادارات است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به تشدید نظارت‌ها در مراکز گردشگری، گفت: با شروع سفر‌های نوروزی و آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان شمالی با هدف ارایه خدمات مطلوب به مسافران و زائران ورودی به استان نظارت بیشتری بر فعالیت تاسیسات گردشگری می‌شود.

مستوفیان گفت: در این بازدید‌ها به‌منظور خدمت‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران، نحوه ارایه خدمات مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی شامل نمازخانه ها، سرویس‌های بهداشتی، بهداشت محیط، غرفه‌های فروش مواد غذایی و سالن‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: در نظارت و بازدید‌ها به ۲۲ مرکز گردشگری اخطار کتبی داده شد و ۱۲ مرکز نیز مورد تشویق قرار گرفتند.

هفت هتل، یک متل، ۱۱ مهمان‌پذیر، ۴۱ خانه‌مسافر و ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان شمالی مسافران را پذیرش می‌کنند.

خراسان شمالی بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۲ منطقه نمونه گردشگری دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.