چگونه کارت بانکی را مسدود کنیم؟

با استفاده از همراه بانک یا اینترنت بانک یا تلفن بانک و یا استفاده از کد USSD اقدام به مسدودسازی کارت بانکی خود کنید. در این روش‌ها گزینه مسدودسازی کارت بانکی را انتخاب و مراحل بعدی را تکمیل و ثبت کنید.

توسعه بانکداری الکترونیک در نظام بانکی کشور، ابزار جذاب و مهمی را به زندگی مردم وارد کرد که مزایای بسیاری داشت و آن هم ابزاری نبود جز کارت بانکی. این کارت‌ها در انواع مختلف با هدف حذف فیزیک اسکناس در معاملات و مبادلات پولی تولید و عرضه شد که در صورت سرقت یا گم شدن یا فراموشی رمز، مجبور به مسدودکردن آن می‌شوید تا کارت جدیدی دریافت کنید.

اگر به هر دلیلی امکان مراجعه به شعب را نداشتید، می‌توانید از دستگاه ATM یا دستگاه خودپرداز نیز استفاده کنید. با مراجعه به دستگاه ATM، دکمه ثبت دستگاه خودپرداز را فشار دهید، سپس گزینه مسدود کردن کارت بانکی را انتخاب کنید. در ادامه شماره کارت بانکی مفقود شده را وارد و رمز اول کارت را ثبت کنید؛ سپس کارت بانکی مسدود می‌شود.

از سوی دیگر با استفاده از تلفن بانک برای هر کدام از بانک‌های عامل، پس از وصل شدن به بخش مربوطه و وارد کردن شماره کارت مورد نظر، مشخصات هویتی و رمزکارت را ثبت می‌کند و در ادامه عملیات مسدودسازی را انجام می‌دهد.

در روش USSD نیز باید توجه داشته باشید که هر بانک، کد USSD مشخصی دارد و نیازی هم به اینترنت نیست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۴ ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
اینجا تورم 60 درصد حقوق 21 درصد این بود ان بهشتی که وعده ش می دادن .کاش میشد رفت جایی که تورم نبود .فیلتر نبود .پارازیت نبود .اجبار نبود .سرکوب نبود .البته به غیر قبربستان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۰ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
من موندم اون 1% را شما از کجا آوردی ؟؟! نکنه میخوای بودجه را بهم بریزی؟؟! بابا افزایش 20% هست نه 21% !! همین 1% میدونی چه بار سنگینی داره برا دولت ؟! البته تورم 200% برای مردم هیچ سنگینی نداره اما دولت تو بگو 1 هزارم درصد...!
Iran (Islamic Republic of)
مهرداد گودرز
۲۰:۰۴ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
اون جا مثل روز روشنه کجاس ایران ......فقط تو ایران همه خوشبخت همه سیر و همه شاد و همه پولدار و همه سالم و همه ورزشکار و همه نگاه ب مال و اموال دیگران نمیکنن .... ایران وطنم .خخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
هیچ جای دیگه ای با این مشخصات ساده لوحانه ای که تو گفتی(با توجه به واقعیت جهان) نیست.
مشکل داریم ولی هم مردم و هم کشور خیلی خوبی داریم. سختی برای همه هست. نق نزن زندگی کن و در حد خودت به بهتر شدن شرایط کمک کن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۶ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
اهای دوستانی که شعار میدید.من یک ایرانیم.اگر انصاف رعایت کنم آخرین و فقیرترین ایرانیم.به قران محمد با ۷۹۶هزارتومان زندگی میکنم.نه سهام عدالت دارم.نه کمک معیشتی تعلق میکیره بهم.نه دست گدایی پیش کسی دراز میکنم.۱۲سال گوشت ندیدم و نچشیدم از وقتی کیلویی ۲۰تومان بود نخریدم.خوراک نون هست و گاهی نون رب.بارها هم نامه نوشتم کسی حتی نامه هامم نخونده. حتی تو شهرستانم چه برسه به دولت و کشوری
آخرین اخبار