استان قم در نوروز با کمبود کالا‌های اساسی و ارزاق مواجه نیست

رئیس اتاق اصناف استان قم گفت: در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای و در بازار تره بار، اجناس به وفور موجود است و مشکلی در عرضه مواد غذایی به مردم نداریم.

حمید خرمی رئیس اتاق اصناف استان قم  با تاکید بر اینکه نظارت‌ها در واحد‌های صنفی قم به صورت مستمر انجام می‌شود، بیان کرد: نظارت و بازرسی اتاق اصناف قم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صنعت معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان صورت می‌گیرد.

 رئیس اتاق اصناف استان قم گفت: همشهریان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، کم فروشی و گران‌فروشی با شماره ۳۴۱۲ تماس گرفته و موضوع تخلف را به کارشناسان ما اعلام کنند.

خرمی برپایی غرفه‌های عرضه مستقیم میوه در مناطق کم برخوردار استان را از دیگر برنامه‌های نوروز امسال دانست و مطرح کرد: در سال ۱۴۰۱، ۵۷ هزار و ۵۵۸ مورد بازرسی در سطح شهر انجام شده بود و به پنج هزار و ۷۳۳ مورد شکایت نیز رسیدگی شد.

 رئیس اتاق اصناف استان قم در خصوص تامین گوشت گوسفندی و مرغ گفت: مرغ منجمد با قیمت تنظیم بازار حدود ۴۰ هزار تومان، مرغ گرم با قیمت حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، گوشت منجمد و گرم گوساله نیز با قیمت تنظیم بازار در ایام نوروز تا پایان ماه مبارک رمضان عرضه می‌شود.

او اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان با توجه به اینکه ایام نوروزی است و استان قم یک شهر زائرپذیر است، برخی رستوران‌ها، فست فودی‌ها و اغذیه فروشی‌ها می‌توانند با ثبت درخواست فعالیت در ماه مبارک از اتحادیه خود و دریافت مجوز فعالیت، به صورت بیرون‌بر یا فضای بسته به زائران و مسافران خدمات دهند.

رئیس اتاق اصناف استان قم یادآورشد: قیمت‌های مصوب زولبیا و بامیه به قنادی‌ها و شیرینی پزی‌ها و قیمت آش و حلیم به کباب‌پزی‌ها نیز برای ارائه و فروش در ماه مبارک رمضان اعلام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار