برنامه های شبکه قرآن برای ماه مبارک رمضان

امسال در مجموعه معارفی سیما، تدارک ویژه‌ای برای ماه مبارک رمضان صورت گرفته که مهمترین آن برنامه تلاوت قرآن است.

دبیر شورای معارف معاونت سیما در خصوص برنامه‌های رسانه ملی ویژه ماه مبارک رمضان گفت: امسال در مجموعه معارفی سیما تدارک ویژه‌ای برای ماه مبارک رمضان صورت گرفته که طبیعتاً با توجه به اقتضای ماه مبارک رمضان، مهمترین برنامه تلاوت قرآن است در مجموعه سیما تدارک ویژه‌ای صورت پذیرفته که ۱۴ برنامه ترتیل خوانی قرآن را از حرم حضرت امام رضا، حضرت شاهچراغ، حضرت معصومه و سایر حرم‌های متبرک و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی خواهیم داشت.

کشکولی افزود: برنامه ویژه امسال ما از ۳۰ روستای مختلف است که جزءخوانی قرآن کریم شکل می‌گیرد، حرم حضرت سیدالشهداء امام حسین هم امسال در شبکه معارف و قرآن سیما ترتیل خوانی خواهیم داشت.

وی گفت: برنامه ویژه تحدیر؛ حَدرخوانی (تندخوانی) قرآن را ما بعد از نماز صبح برای عزیزانی که کارمند هستند و سر کار می‌خواهند بروند یا می‌خواهند سریعتر قرآن را ختم کنند به صورت ویژه امسال تولید کردیم که قابل استفاده خواهد بود.

دبیر شورای معارف معاونت سیما گفت:برنامه‌های متنوعی در شبکه‌های مختلف در سحر و افطار تدارک دیده شده که از مهمترین آن‌ها برنامه محفل قرآنی است که با همت گروه معارف شبکه سه سیما و همکاری شبکه قرآن و معارف سیما طراحی شده که به سوژه‌های متنوع قرآنی می‌پردازد و همزمان از دو شبکه سوم سیما و قرآن و معارف قبل از اذان مغرب و ساعت ۲۳ پخش خواهد شد. یک پویشی ما امسال داریم تحت عنوان ستاره‌های زمین که بنا داریم جلسات خانگی قرآن را با آن تبلیغ کنیم و همینجا از همه هموطنان عزیز در سراسر کشور دعوت می‌کنم که اهتمام داشته باشند و با این پویش بزرگ همراه باشند و جلسات خانگی قرآن رونق بگیرد و برنامه آن از شبکه قرآن و معارف سیما هر شب در ماه مبارک پخش خواهد شد.

مدیر شبکه قرآن و ستاد معارف سیما ادامه داد: امسال برنامه پرطرفدار و پر مخاطب «زندگی پس از زندگی» را که به همت همکارانم در شبکه چهار سیما تدارک دیده شده خواهیم داشت که قبل از اذان مغرب تقدیم مخاطبان خواهد شد. همکارانم در شبکه پویا تدارک ویژه‌ای دیدند برای دختران و پسران روزه اولی که نوید خوبی است؛ برنامه جذاب «سرسفره خدا» که با مخاطب کودک و نوجوان و با محوریت سوره نور از این شبکه سحر‌ها پخش خواهد شد و جشن فرشته‌ها که هر شب با یک مکلف دختر خانم گفتگوی جذابی را خواهند داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار