تلاش برای رسیدن کشتارگاه صنعتی جونقان به ظرفیت اسمی خود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تلاش هستیم تا کشتارگاه صنعتی جونقان به ظرفیت اسمی خود برسد و در همین راستا به تازگی مجموعه شستا به این موضوع ورود کرده است.

صولت مرتضوی در بازدید از کشتارگاه صنعتی جونقان اظهار داشت: یکی از مهمترین مصوبات سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری فعال‌سازی این کشتارگاه و رسیدن به ظرفیت اسمی آن بود که متعاقب آن استاندار و سازمان‌های استانی به موضوع ورود کردند و کشتارگاه تا حدی فعال شد و تعدادی از کارگران بیکار شده به محل کار برگشتند.

وی افزود: با این وجود هنوز ظرفیت فعال شده این مجتمع حدود ۲۰ درصد از ظرفیت اسمی آن است در حالی که ما بنا داریم ظرفیت اسمی آن که کشتار ۲۰۰ راس دام سنگین و دو هزار راس دام سبک در روز است را محقق کنیم که در همین رابطه سازمان‌ها و شرکت‌های ملی را برای سرمایه‌گذاری در این مجتمع دعوت کردیم.


بیشتر بخوانید


مرتضوی اضافه کرد: علاوه‌بر آن، خطوط بسته‌بندی و سردخانه یک هزار تنی زیر صفر این مجتمع نیز به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد که برای این موضوع نیز برنامه داریم.

وی گفت: تاکنونی هیات‌های سرمایه‌گذاری از بنیاد مستضعفان و شرکت اتکا برای ورود به این واحد صنعتی اعلام آمادگی کرده اند و به تازگی نیز شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال امکان سنجی برای سرمایه‌گذاری در این مجموعه است.

مرتضوی با تاکید بر اینکه استان چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب دامپروری کشور مطرح است، افزود: امید است با ایجاد دامپروری‌های متنوع در جوار این مجتمع، استان این مزیت خود را حفظ کند و در آینده نزدیک این مجتمع نیاز بخش قابل توجهی از کشور را تامین کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار