بیش از ۲۱۳ هزار زائر درایام نوروز دربقاع متبرکه قم حضور یافتند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم گفت: ۲۱۳ هزار و ۴۶۲ زائر از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا دوم فروردین ماه در بقاع متبرکه استان حضور یافتند.

حجت‌الاسلام عباس اسکندری گفت: دراین مدت ۱۲ هزار و ۵۷۱ نفر از مسافران نوروزی از خدمات اسکان موقت و دائم بقاع متبرکه استان بهره‌مند شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به ظرفیت اسکان موقت و دائم ایجاد شده در بقاع متبرکه شاخص استان برای ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی عنوان کرد: زائرسراها، سوئیت‌ها و سالن‌های اسکان در جوار این حرم‌های مطهر از ۲۵ اسفندماه میزبان متقاضیان بودند.

به گفته اسکندری، ظرفیت اسکان دائم و موقت بقاع متبرکه قم به صورت همزمان، سه هزار نفر در شبانه‌روز است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با بیان اینکه یکهزار و ۴۶۴ نفر از این زائران به صورت دائم و شبانه و ۱۱ هزار و ۱۰۷ نفر به صورت موقت از خدمات اسکان در بقاع متبرکه استفاده کرده‌اند گفت: این آمار مربوط به هفت روز ابتدایی اجرای طرح آرامش بهاری ۱۴۰۲ در استان است.

او ادامه داد: از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری می‌توان به اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه اشاره کرد که طی مدت یاد شده، ۳۲ هزار و ۸۰ نفر از زائران نماز‌های یومیه خود را به جماعت و در حرم‌های مطهر امامزادگان قم بجا آورده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم گفت: طرح آرامش بهاری ۱۴۰۲ در ۲۷ بقعه متبرکه استان و با حضور ۹۶ نفر از مبلغان اعزامی و بومی به اجرا درآمده‌است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم افزود:‌در این راستا خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه برپا و غرفه‌هایی از جمله مشاوره و پاسخگویی به سئوالات شرعی و خانوادگی، کودک و نوجوان، سخنرانی چند رسانه‌ای، عفاف و حجاب، نمایشگاه‌های ترویج وقف، عرضه محصولات فرهنگی و اجرای برنامه‌های شاد و خانوادگی در آن تعبیه شده‌است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار