درب نمازخانه های مدارس و ورزشگاه‌های فارس به روی مردم باز شود

معاون استاندار فارس تاکید کرد: با توجه به شرایط جوی استان طی روزهای آینده درب نمازخانه های مدارس و ورزشگاه‌ها به روی مردم باز و از ظرفیت‌های شهرداری، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و نمایشگاه بین‌المللی برای اسکان در شرایط بارندگی استفاده شود.

نشست فوق العاده ستاد خدمات سفر فارس برگزار و وضعیت اسکان میهمانان نوروزی و ارزیابی نحوه خدمت رسانی به گردشگران در دستور کار قرار گرفت.

نظر به تکمیل ظرفیت مدارس برخی نواحی شیراز و دو مجتمع اقامتی شیراز و برای اتخاذ تصمیمات لازم برای اسکان مسافرین نوروزی و با توجه به برودت هوا جلسه ستاد خدمات سفر بصورت ویژه برگزار شد.

محمد فرخ زاده، معاون استاندار فارس در این جلسه با بیان اینکه ۱۲ هزار کلاس درس، در استان پذیرای میهمانان نوروزی است، گفت: ۵ هزار کلاس در شهر شیراز و ما بقیه در سایر شهرستانها به علاوه ۴۷ مجموعه اقامتی با ۱۲۰۰ تختخواب جهت اقامت گردشگران آماده شده است.

او با اشاره برودت هوا در روزهای پیش رو اظهار کرد: پیش‌بینی های لازم در صورت افزایش برودت هوا و بارندگی اتخاذ شود و مقرر شد درب نمازخانه‌های مدارس و ورزشگاه‌ها به روی مردم باز شود و از ظرفیت‌های شهرداری، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و نمایشگاه بین المللی برای اسکان در شرایط بارندگی و ارائه خدمات بهتر استفاده شود.

فرخ‌زاده گفت: همچنین مقرر شده سازمان آتش‌نشانی نظارت و بازرسی‌های دوره‌ای خود را برای پیشگیری از وقوع حوادث انجام و با همکاری نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس و آتش‌نشانی ایمنی مسافران در مکان‌های اسکان فراهم شود.

او گفت: امید است با حلول ماه مبارک رمضان نیز شرایط به گونه ای پیش برود که میزبانی مناسبی از شهروندان و گردشگران نوروزی در استان به عمل آید.

فرخ‌زاده در پایان از مردم استان فارس که ادب و آداب میزبانی را به جا آورده و با رفتار فرهنگی مناسب پذیرای میهمانان نوروزی هستند؛ قدردانی کرد.

همچنین در این جلسه همچنین آخرین آمار خودروهای ورودی و خروجی استان بررسی و تمهیدات لازم برای ایام تعطیلات اتخاذ شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار