استقبال مسافران از اقامتگاه های بوم گردی خدابنده در زنجان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خدابنده با بیان اینکه این شهرستان بیشترین تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان زنجان را دارد، گفت: این اقامتگاه ها با اقبال خوبی از سوی مسافران مواجه شده است.

معصومه شیری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خدابنده با بیان اینکه هم اکنون ۳۸ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان خدابنده فعال است، گفت: اقامتگاه های بوم گردی یا همان گردشگری روستایی شکلی جدید از صنعت گردشگری است که در آن افراد به جای حضور در هتل ها و اماکن شلوغ و پرازدحام راهی روستاها و مناطق بکر می شوند تا به دور از هیاهوی زندگی روزمره، دمی و ساعتی، شاید هم روزی و هفته ای را در آرامش برآمده از ویژگی های بومی و محلی در مناطق روستایی سپری کنند.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی به منظور فراهم کردن زمینه و بستری برای معرفی فرهنگ، گویش، پوشش، غذای محلی، موسیقی و فعالیت های مبتنی بر آداب و رسوم مردم محلی است تا شرایطی را برای تجربه زندگی در محیط های طبیعی و سنتی برای گردشگران ایجاد نماید.

در مجموع ۱۳۰ اقامتگاه بوم گردی در استان زنجان فعال است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خدابنده گفت: علاوه بر اقامتگاه های بوم گردی، هشت باب سوییت، ۲ واحد مهمان پذیر و یک هتل آپارتمان نیز در شهرستان خدابنده آماده پذیرایی و اسکان مسافران نوروزی است.

شیری افزود: جشن های نوروزگاه نیز در شهرستان خدابنده با اجرای آیین ها و موسیقی محلی در ایام تعطیلات نوروزی در اماکن گردشگری شهرستان برگزار می شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.