برگزاری جشن نوروزی ایرانیان در روسیه

جشن نوروزی بزرگ ایرانیان مقیم روسیه به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و با حضور دانشجویان کشورمان برگزار شد.

در بخش آغازین این مراسم از مهمانان و حضار پذیرایی مقدماتی صورت گرفت و پس از تجدید دیدار ایرانیان مقیم و برگزاری نماز مغرب و عشا، از مهمانان دعوت شد که در جایگاه تعیین شده خود در سالن آمفی تئاتر استقرار یابند.

برنامه در ادامه با قرائت قرآن کریم، نواختن سرود ملی، پخش پیام ضبط شده نوروزی مقام معظم رهبری و نیز ریاست محترم جمهوری ادامه یافت.

در ادامه برنامه کاظم جلالی سفیر کشورمان در مسکو به صحبت پرداخت و ضمن تبریک سال نو به مدعوین و ذکر این نکته که این اولین گردهمایی بزرگ ایرانیان روسیه پس از سه سال به واسطه پاندمی کرونا است، به اختصار با اشاره به شعار تعیین شده سال از سوی رهبر معظم انقلاب، (مهار تورم، رشد تولید)، دستاورد‌های اخیر در روابط اقتصادی دو کشور، به خصوص در موضوع کریدور شمال‌-جنوب را برشمرد.

وی همچنین با ذکر مشکلات فراروی فعالان حوزه اقتصاد، از جمله مسائل مرتبط با ترانزیت، لجستیک و گمرک به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته جهت رفع این معضلات پرداخت.

جلالی در ادامه بر این نکته مهم تاکید کرد که «ایرانی بودن مقامی شریف است» و اختلاف در سلایق و عقاید نباید ایرانیان را از یکدیگر جدا کند، چرا که ایرانیان نشان داده‌اند در صورت حفظ اتحاد و انسجام ملی، از هر مانعی عبور می‌کنند. وی از جنگ تحمیلی و پیروزی ملت در آن به عنوان یک نمونه از چنین انسجامی نام برد.

اجرای زنده موسیقی محلی ایرانی با حضور گروهی از استان بوشهر، برگزاری مسابقه مشاعره با حضور دانشجویان و دریافت جوایز از دست سفیر، اجرای قطعات فاخر موسیقی، ارائه سرود از سوی دانش‌آموزان مجتمع پیام امام (ره)، همخوانی سرود «ای ایران» از سوی حاضران و پذیرایی شام از دیگر برنامه‌های جشن نوروزی ایرانیان روسیه بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار