ترافیک سنگین در محور‌های ورودی و خروجی شیراز

همزمان با آغاز موج سفر‌ها و در چهارمین روز از تعطیلات نوروز، مسافران با حجم سنگینی از ترافیک در محور‌های ورودی به شیراز مواجه شده‌اند.

امسال به دلیل همزمانی نوروز و ماه مبارک رمضان موج سفر‌ها زودتر از سال‌های گذشته آغاز شده و جاده‌های استان فارس از ۲۵ اسفندماه تاکنون زیر بار ترافیکی ناشی از سفر‌های نوروزی رفته است به طوری که با گذشت چهارمین روز از تعطیلات ورودی‌های شهر در محور‌های مختلف از جمله ورودی دروازه قرآن شیراز شاهد فشردگی چند کیلومتری خودرو‌های مسافران نوروزی هستند و با ترافیک سنگینی روبه رو شده‌اند.

در حال حاضر وضع کنونی دروازه قرآن به عنوان مهمترین ورودی این کلانشهر و یکی از پرترددترین خروجی‌های شیراز از مطلوبیت لازم برخوردار نیست و وجود ترافیک سنگین در این محور موجب شده تردد به سختی و کندی انجام شود.

حمید احمدی رییس مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: در محور‌های ورودی شیراز حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد شاهد افزایش تردد هستیم که این رقم در برخی ساعات به حدود ۳۰ درصد هم می‌رسد و از آنجا که قدرت کشش جاده‌ها رقم مشخصی دارد، در این ساعات ظرفیت جاده‌ها به حد نهایی می‌رسد.

رییس مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: در حال حاضر ترافیک در ورودی‌های شیراز وجود دارد و مشکلی در جاده‌های پیرامونی این کلانشهر نیست بلکه با افزایش تردد خودرو‌ها در ایام نوروز مواجه هستیم که البته هرسال در این ایام شاهد این حجم از ترافیک در محور‌های مواصلاتی استان هستیم.

او گفت: می‌توان گفت ترافیک و افزایش تردد خودرو‌ها در همه ورودی‌های شهر‌های پرجمعیت در ایام نوروز اتفاقی طبیعی است.

احمدی گفت: در روز پنجشنبه سوم فروردین در محور شیراز-مرودشت حدود ۵۲ هزار خودرو از شیراز خارج و ۵۳ هزار و ۶۰۰ خودرو نیز از این ورودی وارد شهر شیراز شدند.

رییس مرکز مدیریت راه‌های استان فارس گفت: همچنین در محور شیراز-سپیدان حدود ۲۵هزار و ۹۰۰ خودرو از شیراز خارج و ۲۲ هزار خودرو وارد شیراز شدند.

احمدی گفت: در محور شیراز-دشت‌ارژن حدود ۳۰ هزار و ۲۰۰ خودرو خارج و ۲۴ هزار خودرو وارد شدند و در محور شیراز-سروستان هم ۱۶ هزار و ۹۰۰ خودرو خارج و ۱۷ هزار خودرو وارد شدند. در محور شیراز-سه‌راهی کوار شاهد خروج هفت هزار و ۱۰۰ خودرو و ورود هفت هزار و ۱۰۰ خودرو بوده‌ایم.

او با بیان اینکه گشت‌های راهداری برای کنترل جاده‌ها از ساعت ۶ صبح تا ۲۲ شب حضور فعال دارند، گفت: ماشین‌های گشت راهداری در هر ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر مستقر هستند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان فارس توصیه کرد: به دلیل تردد تعداد زیادی از خودرو‌ها در جاده‌ها از مسافران خواهشمندیم که نکات ایمنی را در سفر رعایت کنند؛ از کمربند ایمنی استفاده و سرعت مطمئنه را نیز رعایت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار