بستری ۲۵۱ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه چهارم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۷۷۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۳۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۶۹۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۲۵۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۴۳۱ هزار و ۷۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته،  ۲۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری به هشت هزار و ۱۷۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۵ هزار و هجده هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۴۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۶۴ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار