میانگین سن ناوگان حمل و نقل کشور بالای ۲۵ سال است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:متوسط سن ناوگان حمل و نقل کشور بالای ۲۵ سال است که برای نوسازی در این بخش تدابیری اندیشیده شده است.

امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در برنامه صف اول به سوالات زیر پاسخ داد.

سوال: در خصوص سن ناوگان حمل‌ونقل عمومی بفرمایید چقدر شده است؟

امانی: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان راهداری اعتبار نیاز داریم که از محل اعتبارات سازمان و کمک‌های اعتباری دستگاه‌های دیگر قرار است در راستای نوسازی آن‌ها اقدام کنیم. میانگین سن ناوگان حمل و نقل کشور بالای ۲۵ سال است.

ما باید قدم‌هایی برای این کار اتخاذ کنیم، ناگفته نماند کار‌هایی در این خصوص انجام شده است، در این بین در حال اخذ وام‌های کم بهره انجام دهیم.

سوال:نوسازی کامیون‌های فرسوده به کجا رسید؟

امانی: با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد حمل و نقل کشور از طریق جاده است؛ بنابراین نیاز داریم که نوسازی ناوگان به صورت اساسی در بخش حمل و نقل جاده‌ای صورت گیرد. بدنبال این هستیم که از ظرفیت‌های خوبی که در قانون ایجاد شده بخش زیادی از نوسازی را از تولیدات داخل کشور تامین کنیم. سال گذشته تفاهم نامه‌ای بین وزارتخانه‌های صمت، نفت و راه و شهرسازی تنظیم شد که به دنبال اجرایی شدن این تفاهم نامه هستیم.

قرار است ۱۶۷ هزار ناوگان حمل ونقل جاده‌ای ظرف ۵ سال در بخش مسافری، باری و سواری کرایه  نوسازی شود که این می‌تواند یک اقدام اساسی و بزرگی در بخش حمل و نقل باشد.

سوال:نظارت مستمر بر فعالیت مجتمع‌های خدماتی رفاهی در ایام نوروز بفرمایید به چه صورت است؟

امانی: در راستای برنامه ریزی مناسب و موثر برای ارتقای ایمنی سفر‌های نوروزی، با توجه به اینکه بخشی از زمان سفر‌های نوروزی با ماه مبارک رمضان تلاقی دارد، امسال با همکاری و همفکری ستاد اقامه نماز کشور برای ایجاد نشاط در سفر‌ها و استفاده از ظرفیت ماه رمضان، برنامه‌های مشترکی از نظر محتوای قابل اجرا در ایستگاه‌ها و اطلاع رسانی در رسانه‌ها تدارک دیده شده که بنابر تجربه سنوات گذشته برای افزایش ایمنی سفر‌ها و روحیه کاربران جاده‌ها، بسیار مفید و اثر بخش خواهد بود.

قرار بود براساس تفاهم نامه ۱۱۰ باب نمازخانه بین راهی ساخته شود که ۴۰ باب آن بر عهده سازمان است که از این تعداد ۲۵ باب ساخته شده و مابقی نیز در دست ساخت است که در آینده بهره برداری خواهد شد.

سوال:نوسازی و بازسازی ۷۴۶ دستگاه ماشین آلات راهداری به کجا رسید؟

امانی: سال گذشته با اعتباری افزون بر ۵۶۳۸۴ میلیارد ریال، ۳۶۵۳/۲ کیلومتر از راه‌های شریانی کشور بهسازی و روکش آسفالت شده است، همچنین در حوزه راه‌های روستایی کشور، عملیات بهسازی، ساخت و روکش آسفالت به ارزش ۴۰۷۵۲ میلیارد ریال بر روی ۲۸۵۴/۲ کیلومتر راه انجام شده است.

 ۱۵۱ باب پروژه‌های ساختمانی از جمله قرارگاه پلیس راه، ساختمان اداری و راهدارخانه با ارزش ۳۱۰۴/۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های این سازمان است که افتتاح خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار