امامی:

مسافران حرمت ماه رمضان را حفظ کنند

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: مسافران شرایط ماه رمضان را در نظر بگیرند و از آنچه که مغایر با زیبایی‌های معنوی این ماه مبارک است دوری کنند.

مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ سیما با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان، ترکیبی بین زمان و فضای بسیار مقدسی است که با روزه داری مردم در شهرها، بستر دریافت برکات قرآنی این ماه می‌شود,‏ افزود: امسال این ماه مبارک با اوج مسافرت‌های طول سال مردم، همزمان شده است و بسیاری از مردم، زمان دیگری را در سال نمی‌توانند به این سفر‌ها بروند بنابراین معذورند.

وی ادامه داد: مسافران، حرمت و شأن شهر‌ها را به ویژه شهر‌های بزرگی که مقاصد عمده‌ی گردشگری هستند و همچنین بعضی از جزایر را حفظ کنند.

آقای امامی درباره هدف توصیه نامه شورای فرهنگ عمومی به دستگاه‌های مسئول مبنی بر رعایت شأن مسافران نوروزی معذور از روزه داری در داخل شهر‌ها افزود: هدف اصلی ما این بود که با کمک همکاران مجموعه‌ی گردشگری و میراث فرهنگی، شرایطی را فراهم کنیم تا واحد‌هایی که برای استفاده مسافران معذور، متناسب سازی‏ و حریم سازی می‌شوند مشخص و بیشتر و کامل‌تر شوند و شرایط تسهیل شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همچنین گفت: مسافران شرایط این ماه را در نظر بگیرند و از آنچه که مغایر ارزش‌ها و زیبایی‌های معنوی این ماه مبارک است دوری کنند.

آقای امامی تاکید کرد: ارتقای مسئولیت متقابل مسافران و میزبانان‏, هدف اصلی شورای فرهنگ عمومی کشور است که الحمدلله همه با آن همراهی دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که مسافران، چگونه از نام و محل رستوران‌های خاص فعال در ماه مبارک رمضان، مطلع شوند، گفت: پلیس اماکن و اصناف در این زمینه همکاری دارند، امسال با توجه به نظر ستاد تسهیلات سفر و وزارت میراث و گردشگری، میزان فضا‌هایی که مجوز دارند و اطلاعیه‌های ویژه مسافران نوروزی را نصب می‌کنند افزایش پیدا کرده است و اصناف و اتحادیه‌ها هم اگر نیازی را احساس کنند می‌توانند به راحتی از پلیس نظارت بر اماکن استان خود مجوز‌های مربوط را بگیرند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اینکه دور نخست سفر‌ها تقریباً افول پیدا کرده و در اواخر این هفته احتمالاً موج دوم سفر‌های نوروزی را داریم,‏ گفت: همچنان در ماه زیبای رمضان قرار داریم و باید این رعایت از هر دو طرف و این شرایط ایجاد شود و اسم این راهبرد را متناسب سازی گذاشتیم؛ اگر متناسب سازی اتفاق بیفتد شاهد اتفاق خاصی نخواهیم بود و به زیبایی این همراهی و بهره گیری از فضای ماه رمضان ادامه دارد.

آقای امامی در پاسخ به این پرسش که دستگاه‌های مسئول در شورای فرهنگ عمومی چقدر برای اجرای توصیه نامه هماهنگ عمل کردند؟ گفت: خیلی خوب؛ اصناف همراهی لازم را در این زمینه دارند، امسال با رویکرد خیلی اجتماعی تری که مجموعه‌ی پلیس و مجموعه‌ی وزارت گردشگری در هماهنگی کامل با هتل‌ها دارند و اینکه شرایط به نحوی باشد که مسافران نوروزی در فضا‌های ویژه‌ی خودشان خدمات را بگیرند و فضای شهر‌ها هم ویژگی‌های ماه مبارک رمضان را داشته باشد، این اتفاق خوب افتاده است و جایی نقصی نمی‌بینیم؛ اگر نقصی باشدحتماً شهروندان محترم و عزیزانمان به ویژه در فراجا و پلیس نظارت بر اماکن این موضوع را اطلاع رسانی کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار