در واکنش به بحران بانکی در آمریکا،

بایدن: عملکرد خوبی داشتیم

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به بحران اقتصادی در این کشور و تعطیلی بانک‌ها مدعی عملکرد خوب دولتش شد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، در کنفرانس مشترکی که با جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا داشت، با اشاره به بسته شدن دو بانک بزرگ در این کشور، از عملکرد دولتش در مواجهه با بحران اقتصادی و بانکی قدردانی ودفاع کرد و گفت: «زمان می‌برد تا مسائل آرام شود.»

به گزارش هیل، رئیس‌جمهور آمریکا با اطمینان از ایمن بودن پس‌انداز آمریکایی‌ها و اعلام اینکه وزارت خزانه‌داری و سایر آژانس‌ها به طور کامل سپرده‌های بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر را بیش از حد استاندارد ۲۵۰ هزار دلار بیمه کردند، گفت: «فکر می‌کنم ما کارمان بسیار خوب انجام داده‌ایم. بانک‌ها در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند. آنچه در اروپا می‌گذرد پیامد مستقیم آنچه در آمریکا اتفاق می‌افتد نیست. البته من درک می‌کنم که نگرانی وجود دارد و بانک‌ها باید بمانند و من اطمینان دارم که می‌توانند از این مرحله به خوبی گذر کنند.»

بایدن همچنین گفت: اگر بی‌ثباتی بیشتر شد، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و سایر آژانس‌ها می‌توانند از قدرتی که در اختیار دارند برای تضمین وجوه بالای ۲۵۰ هزار دلار استفاده کنند.

این در حالیست که هفته گذشته نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که به اعتقاد اقتصاددان‌های آمریکایی، ۱۸۶ بانک این کشور در معرض خطر ورشکستگی هستند و سرنوشتی مانند آنچه برای بانک سیلیکون ولی اتفاق افتاد انتظارشان را می‌کشد.

هفته پیشتر از آن هم فروپاشی بانک سیلیکون ولی (اس‌وی‌بی) در کمتر از ۴۸ ساعت شگفتی را در میان بازیگران فناوری برانگیخت و شرکت‌های فناوری از فروپاشی این بانک که برای ادامه حیات آن‌ها ضروری بود متعجب شدند. برای آن‌ها قابل باور نیست بانک سیلیکون ولی با این سرعت سقوط کند و ورشکسته شود.

در تاریخ ۱۰ مارس، قانونگذاران آمریکایی در کالیفرنیا بانک سیلیکون ولی را تعطیل کردند. این بزرگترین شکست بانکی در آمریکا از زمان بحران مالی این کشور در سال ۲۰۰۸ است. ورشکستگی با افزایش نرخ بهره کلیدی فدرال رزرو همراه است که منجر به کاهش ارزش دارایی‌ها در ترازنامه بسیاری از موسسات مالی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۵ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
تنها نقطه قوت آمریکا اقتصاد آهنینشه
Netherlands
ناشناس
۰۶:۱۴ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
علت شکست اقتصادی ما از آمریکا اینه که اونجا مردم با تمام وجود برا امرار معاش تلاش میکنن و کار آفرینی میکنن ولی اینجا همه منتظر دولتن براشون کار درست کنه
آخرین اخبار