شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد گشایش یافت

شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد امروز، شنبه در مرکز دائمی نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی آغاز به کار کرد.

حمید صمدی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص این نمایشگاه گفت: فعالان قرآنی، فرهنگی و هنری استان در ۱۵۰ غرفه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد محصولات، دستاوردها، فعالیت‌ها و هنرمندی‌های خود را برای مخاطبین به نمایش گذاشته اند.

او افزود: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان به عنوان بهار قرآن و بهار طبیعت، شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از حال و هوا و زیبایی خاصی برخوردار است و فعالان قرآنی و فرهنگی تلاش کرده اند بهترین محصولات و دستاورد‌های خود را در این نمایشگاه در معرض دید زائران و مجاوران بارگاه مطهر رضوی قرار دهند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: غرفه‌های نمایشگاه قرآن و عترت مشهد به دارالقرآن الکریم و مجموعه‌های دیگر آستان قدس رضوی، ۱۲ موسسه و تشکل قرآنی، نشر مکتوب و نشر دیجیتال، صنایع خلاق و فرهنگی، هنر‌های تجسمی، انجمن سینمای جوانان ایران، حجاب و عفاف، حوزه علمیه مشهد، دستگاه‌های اجرایی مختلف و فعالان قرآنی کشور‌های افغانستان، پاکستان، هندوستان، آفریقا و عراق اختصاص یافته تا فعالیت‌ها و هنرمندی‌ها و محصولات خود را در آن عرضه کنند.

صمدی بیان کرد: هر شب کرسی تلاوت قرآن کریم و جلسات قرآنی به همت جامعه قاریان مشهد در محل نمازخانه مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار می‌شود به نحوی که در این بخش ترتیل خوانی یک جزء از قرآن کریم از ساعت ۱۹ تا ۲۰ و قرائت قرآن توسط اساتید قرآنی از ساعت ۲۰ تا ۲۲ را خواهیم داشت.

او تصریح کرد: نهاد‌های زیرمجموعه آستان قدس رضوی و تشکل‌ها و موسسات قرآنی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد برنامه‌های متنوعی را ویژه کودکان و نوجوانان طراحی کرده اند و هر شب در غرفه خود مسابقات قرآنی را ویژه این قشر برگزار می‌کنند.

اجرای زنده آثار هنری از جمله سرود و خوشنویسی، برپایی غرفه ویژه کودکان و مشارکت اتباع خارجی مقیم مشهد در این نمایشگاه از بخش‌های جذاب شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد است.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد مقدس از چهارم تا یازدهم فروردین مصادف با ۲ تا ۹ ماه مبارک رمضان، در مرکز دائمی نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی واقع در حرم مطهر رضوی دایر است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار