آمادگی یادمان‌های دفاع مقدس برای بازدید مسافران نوروزی

معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از آمادگی یادمان‌های دفاع مقدس استان برای بازدید مسافران نوروزی خبر داد.

سعید بهشتی راد معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با دعوت از خانواده‌ها برای حضور در یادمان‌ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس در کرمانشاه، گفت : یادمان‌ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس در استان در ایام نوروز آماده بازدید گردشگران هستند.

معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه هشت یادمان دارد که همه این یادمان‌ها برای بازدید مسافران نوروزی آمادگی دارند، افزود: شش یادمان شامل یادمان بین المللی مرصاد، یادمان بازی دراز، یادمان شهید بهشتی قصرشیرین، یادمان مطلع الفجر گیلانغرب، یادمان شهدای ۲۶ مرداد پاوه و یادمان بانه دار شیخ صله زیر نظر سپاه و دو یادمان دیگر شامل یادمان شهید شیرودی و یادمان پادگان ابوذر زیر نظر ارتش فعالیت می‌کنند.

وی از یادمان مرصاد به عنوان یادمان شاخص کشور یاد کرد و ادامه داد: یادمان مرصاد سال گذشته با بیش از یک میلیون بازدید کننده، پربازدید کننده‌ترین یادمان کشور شده است.

وی افزود: یکی دیگر از یادمان‌های شاخص استان کرمانشاه یادمان بازی دراز است که همواره پذیرای کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور بوده و ویژه برنامه افتتاحیه سال راهیان نور کشور نیز اردیبهشت ماه هر سال در محل این یادمان برگزار می‌شود.

بهشتی راد با بیان اینکه استان کرمانشاه دومین مقصد کاروان‌های راهیان نور کشور بعد از خوزستان است، افزود: جنگ در کرمانشاه آغاز و در همین استان خاتمه پیدا کرده، لذا جاذبه‌های گردشگری دفاع مقدس در این استان برجسته است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه اعزام کننده و در عین حال مقصد کاروان‌های راهیان نور در کشور است، گفت: یادمان‌ها و جبهه‌های غرب در استان کرمانشاه در چهار فصل پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

بهشتی راد ادامه داد: از خانواده‌ها می‌خواهیم بازدید از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی استان را در راستای آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه نوروزی خود بگنجانند.

وی اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی شرایط برای اسکان کاروان‌های راهیان نور و نیز افرادی که به صورت خانوادگی متقاضی اسکان در اماکن اقامتی راهیان نور استان باشند، فراهم شده است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار