نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور تشریح کرد؛

ساماندهی تجمعات به کجا رسید؟

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس گفت: مجلس طرحی ۲۰ ماده‌ای را با نگاه اطلاع‌محور برای برگزاری تجمعات مردمی آماده کرده است.

محمدحسن آصفری درباره آخرین وضعیت بررسی ساماندهی تجمعات مردمی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: تاکنون مجلس، دولت، دستگاه‌های امنیتی و مرکز پژوهش‌های مجلس و فرهیختگان دانشگاهی جلسات فشرده‌ای را پیرامون این موضوع برگزار کرده اند و تا این لحظه دو طرح در این زمینه تهیه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یک ایده به مجوز محور کردن تجمعات مردمی باز می‌گردد یعنی برخی‌ها اعتقاد دارند که برای برگزاری تجمعات باید مجوز گرفته شود، یک ایده دیگر نیز اطلاع محور بودن تجمعات مردمی است، اظهار کرد: مجلس بیشتر ایده اطلاع‌محور کردن تجمعات مردمی را دنبال می‌کند. این طرح تقریبا با حدود ۲۰ ماده آماده شده است و کارگروهی نیز آن را به تصویب رسانده است که پس از تصویب در کمیسیون، در صحن علنی مجلس این موضوع دنبال خواهد شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از آنجا که دولت اعلام کرده که در حال تهیه لایحه‌ای برای برگزاری تجمعات مردمی است، ما منتظر هستیم تا لایحه دولت نیز به مجلس ارائه شود تا با طرح مجلس اقدام شود و در قالب یک لایحه با فوریت در مجلس به تصویب برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
مگر میشود در ایران اعتراض کرد؟ حتی اگر هم حقت را پایمال کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۹ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
هیچ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۱ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
لطفا به شبکه های صدا سیما اجازه مناظره زنده بدید از انواع اقشار جامعه چه زن چه مرد در مورد مسائل جامعه افراد جمع کنید و مناظره بذارید بخدا همه چیز فقط با مناظره حل میشه به شرطی که شما یه کار فرهنگی خوب بکنید ندارید درد مردم جمع بشه یه دفه سرباز کنه به نفع هیچ کس نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
تجمعات ؟ کار از تجمع گذشته مردم حرف شون را زدن دیگه احتیاجی به تجمع ندارند‌
Netherlands
ناشناس
۲۱:۵۹ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
موند برا وقت گل نی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
ساماندهی وقتی انجام میدن که باور داشتا باشند که حد اقل بخش کمی هم صدای مردم بوده فعلا که خبری نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۷ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
ببینید دست ازاین کارهای ظاهر سازی بردارید هرمجموعه ای باید یک نما ینده منتخب مدبر داشته باشد ودولت جوابگوی آن نماینده باشند در صورتی قاتونی بود حق حقوقشان داده شود در صورتی که غیر قانونی بود باید آن در خواست کنار گذاشته شود واین انتقادات ودرخواستها از رسانه ها به سمع مردم برسد این بازیهایی که دشمن بعنوان آزادی به شما یاد داده برای بهره برداری خودش لست
آخرین اخبار