آمادگی کامل واحد‌های بهداشتی و مراکز تجمیعی برای واکسیناسیون کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام آخرین پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان، گفت: مراکز بهداشتی تحت پوشش این دانشگاه و مراکز تجمیعی آماده ارائه خدمات واکسیناسیون کرونا به مردم هستند.

محمدرضا اکبری گفت: در گروه سنی بالای ۱۸ سال ۹۵ درصد نوبت اول، و ۸۷ درصد نوبت دوم، ۶۰ درصد نوبت سوم و ۱۳.۵ درصد نوبت چهارم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.


او با تأکید بر اینکه تمام مراکز تجمیعی واکسیناسیون همه روزه تا ساعت ۱۷ و مراکز بهداشتی تابعه دانشگاه تا پایان ساعت اداری، آماده ارائه خدمت به شهروندان هستند، گفت : بیماری کرونا با شیب خفیفی در استان در حال پیشروی است و طبق آخرین اعلام وضعیت کرونا در کشور نیز اکنون سه شهرستان استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

او گفت : ۸۰ درصد کل جمعیت هدف در استان تاکنون نوبت اول و ۷۲ درصد نیز نوبت دوم واکسین کرونا را دریافت کرده اند.

او گفت : در گروه سنی بالای ۱۲ سال، ۹۶ درصد نوبت اول و ۸۸ درصد نوبت دوم واکسن را تزریق کرده اند، همچنین در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال صد در صد نوبت اول و ۹۲ درصد نیز نوبت دوم را دریاقت کرده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت :افزایش پوشش واکسیناسیون ایمنی عمومی جامعه را به دنبال خواهد داشت،  مشارکت عمومی در امر واکسیناسیون عامل موفقیت در کنترل این بیماری است.

برچسب ها: علوم پزشکی ، کرونا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.