«پهنه علم» در رودپارک مشهد آماده میزبانی از نوجوانان

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس گفت: این پهنه ویژه نوجوانان درنظر گرفته شده که محوریت آن، بهره‌گیری از المان‌های علمی است.

با حضور حسین باغگلی معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین منصوریان رئیس کمیسیون فرهنگی و فاطمه سلیمی رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران و مسوولان شهری از «پهنه علم» در رودپارک مشهد رونمایی شد.

یوسف اسماعیل‌زاده معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس در حاشیه مراسم رونمایی از پهنه علم در رودپارک مشهد گفت: با افتتاح پهنه علم، تمامی ۴ پهنه پیش‌بینی شده توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس تکمیل شده و عملیات استقبال از بهار در این حوزه، تکمیل شده است.

وی افزود: این پهنه ویژه نوجوانان درنظر گرفته شده که محوریت آن، بهره‌گیری از المان‌های علمی است.

اسماعیل زاده با بیان اینکه ۱۶ المان در این پهنه جانمایی و نصب شده، ادامه داد: از جمله این المان‌ها می‌توان به مخروط، تلسکوپ، میکروسکوپ، ربات محاسب، صور فلکی، ساعت‌های آفتابی، گوی و ... اشاره کرد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های این پهنه می‌توان به ایجاد و راه‌اندازی نمایشگاه «نجوم در قرآن» اشاره داشت و پهنه علم را می‌توان فرصت بسیار خوبی برای افراد علاقه‌مند و اهل تفکر و تدبر و مطالعه دانست.

اسماعیل‌زاده با بیان اینکه در شب‌های ماه مبارک رمضان و فصل بهار و تابستان نیز رویداد‌های مرتبط با این عرصه را خواهیم داشت، تصریح کرد: با افتتاح پهنه علم، تمامی ۴ پهنه پیش‌بینی شده توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس تکمیل شده و عملیات استقبال از بهار در این حوزه، تکمیل شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار