هشدار سطح نارنجی برای افزایش ارتفاع موج در سواحل

کارشناس هواشناسی گفت: هشدار سطح نارنجی برای افزایش ارتفاع موج تا یک ونیم متر در سواحل جنوبی کشور از فردا تا پایان هفته صادر شده است.

خانم فریبا گودرزی گفت: هشدار سطح نارنجی برای دریایی افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از فردا تا پایان روز جمعه صادر شده است.

به گفته کارشناس هواشناسی، روز دوشنبه شاهد افزایش سرعت وزش باد در تنگه هرمز( جنوب شرقی) و افزایش ارتفاع امواج تا یک و نیم متر و از روز سه شنبه تا جمعه شاهد افزایش سرعت وزش باد درسواحل و فراسواحل استان هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلووچستان ،افزایش ارتفاع امواج تا یک و نیم متر در سواحل و تا دو متر در فراسواحل خواهیم بود. 

او می گوید: تنگه هرمز،مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان، در شرق دریای عمان درگیر این سامانه بارشی خواهند بود.

او می گوید: احتمال غرق شدن شناگران، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های صیادی، احتمال خسارت به شناورهای سبک، صیادی،مسافربری، تفریحی، نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل در این مدت وجود دارد‌.

گودرزی گفت: براین اساس به افراد توصیه می شود  از عملیات تفریحی، بویژه غواصی و شنا اجتناب کرده ، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و قایق‌های صیادی ، مسافربری و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در سواحل و دور از سواحل را هم وطنان در دستور کار خود قرار دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار