دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد؛

سفر بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به مناطق آزاد کشور

عبدالملکی گفت: امسال رشد ۵۶ درصدی حضور گردشگران در مناطق آزاد را شاهد بودیم به‌طوری‌که تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر از هم‌وطنانمان از مناطق آزاد هفتگانه کشور بازدید داشته‌اند.

  حجت‌الله عبدالملکی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: زیرساخت‌ها برای میزبانی از گردشگران نوروز ۱۴۰۲ در مناطق آزاد کشور ارتقا پیدا کرده است.

وی هدف از سفرهای نوروزی به چابهار را تقدیر از اعضای ستادهای اجرایی خدمات سفر عنوان کرد و افزود: با وجود توان و منابع مالی محدود در مناطق، نوروز امسال شاهد ارتقاء در خدمات زیرساختی و افزایش سایت‌های گردشگری بودیم که به تنوع‌بخشی مقصد سفر برای گردشگران منتج شد.

به گفته عبدالملکی، در مناطق آزاد کشور امسال در حوزه توسعه سیما و منظر شهری، خدمات زیرساختی، بهداشتی و نظافتی میلیاردها تومان هزینه شد تا میزبانی شایسته برای میهمانان نوروزی باشیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به محدودیت‌های مالی در این مناطق گفت: ماهیت وجودی مناطق برای کاهش هزینه‌های تولید شکل‌گرفته و با وجود گردش مالی بالا، بخشی که عاید سازمان‌ها می‌شود، بسیار اندک است.

وی تأکید کرد: با این‌حال بیش از ۷۵ درصد این منابع نیز برای تکمیل زیرساخت‌ها و بهتر کردن فضای کسب‌وکارها در همان منطقه هزینه می‌شود تا ضمن فراهم کردن فضای مناسب برای فعالان اقتصادی، کیفیت میزبانی از گردشگران نیز افزایش یابد.

 وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای نوروز آینده تأکید کرد و ادامه داد: حضور هم‌وطنان در مناطق آزاد می‌تواند هم به بهتر دیده شدن پیشرفت‌های اتفاق افتاده کمک کند و هم افزایش نشاط اجتماعی را همان‌گونه که مورد تأکید دین مبین اسلام است، موجب شود.

عبدالملکی خواستار برنامه‌ریزی برای بازدید از امکانات و تأسیسات اقتصادی و صنایع در مناطق آزاد به‌عنوان یک سرمایه اجتماعی نظام، برای گردشگران شد و عنوان کرد: آشنایی مردم با جریان رشد و روند ارتقاء در این مناطق، روحیه امیدآفرینی را تقویت کرده و بر پویایی کشور به‌رغم نقشه‌های دشمنان، تأکید دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ضمن تقدیر از ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار برای توسعه زیرساخت‌های میزبانی از گردشگران نوروزی گفت: منطقه آزاد چابهار با ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه برای توسعه این زیرساخت‌ها توانسته میزبان شایسته‌ای برای میهمانان در سال جدید باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار