گردشگری؛ از مهمترین پیشران‌های توسعه آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی، تامین زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان غربی را از اولویت‌های امسال دانست.

استاندار آذربایجان غربی در جلسه جذب سرمایه گذاری آذربایجان غربی و بررسی یکی از طرح‌های سرمایه گذاران بخش گردشگری استان، گردشگری را یکی از مهمترین پیشران‌های توسعه استان برشمرد و تامین زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان غربی را از اولویت‌های امسال دانست.

محمدصادق معتمدیان افزود: از نظر زیرساخت‌های گردشگری، وضعیت قابل قبول نیست و باید با توجه مرزی بودن استان با همت عالی همه دست اندرکاران، ضعف‌های موجود در بخش راه، آب، برق و دیگر زیرساخت‌ها را در سریعترین زمان ممکن برطرف کنیم.

وی آذربایجان غربی را به لحاظ تنوع اقلیم، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و ظرفیت‌های بوم گردی یکی از استان‌های سرآمد کشور دانست و گفت: آذربایجان غربی از ظرفیت‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله گردشگری سلامت، دفاع مقدس و فرهنگی برخوردار است و با وجود سه فرودگاه و امکانات حمل و نقل ریلی می‌تواند به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

وی همچنین تصریح کرد: با تامین بخش قابل توجه زیرساخت‌ها در سال جاری زیرساخت‌ها می‌توانیم گردشگری آذربایجان غربی را اقتصادی کنیم که این موضوع افزایش سرمایه گذاری را به دنبال خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.