در طول سال گذشته؛

ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی افزایش یافت

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: در طول سال ۱۴۰۱ بالغ بر چهار هزار و ۸۹۶ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است.

آقای محمد رمضانی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های نیروگاه‌های حرارتی کشور، گفت: در طول سال ۱۴۰۱ بالغ بر چهار هزار و ۸۹۶ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است که این اقدام از طریق سنکرون ۲۶ واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت سه هزار و ۸۶۱ مگاوات و همچنین رفع محدودیت نیروگاه‌های بخاری و افزایش توان عملی نیروگاه‌های گازی موجود به ظرفیت یک‌هزار و ۳۵ مگاوات محقق شده است.

وی ادامه داد: واحد‌های سنکرون شده جدید شامل بخش گاز نیروگاه‌های ایران ال ان جی (دو واحد)، قشم پاسارگارد، آریان زنجان (دو واحد)، مهتاب کویر (دو واحد)، شهید باکری، تربت‌حیدریه، فولاد بوتیا، دوکوهه و واحد‌های گازی کوچک زاهدان (سه واحد) و صبای دهلران (چهار واحد) بوده است.

رمضانی افزود: همچنین در این مدت واحد‌های بخار نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی بعثت پارس جنوبی (دو واحد)، غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان و ارومیه نیز به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور به بیش از ۷۴ هزار مگاوات رسیده است، گفت: در حاضر ۶۱۵ واحد تولید برق حرارتی در ۱۳۴ نیروگاه کشور وظیفه تولید برق پایدار برای مشترکان سراسر کشور را بر عهده دارند که ۶۸ درصد از این ظرفیت در اختیار بخش خصوصی است.

برچسب ها: نیروگاه ، برق رسانی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار