نشست قرارگاه قرآنی استان کرمانشاه برگزار شد

استاندار کرمانشاه همزمانی ماه رمضان و عید نوروز را یک تقارن مبارک توصیف کرد و گفت : رمضان ماه بهار قرآن است و عطر و بوی کلام الهی باید در همه جای شهر استشمام شود.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در نشست قرارگاه قرآنی استان گفت : انتظار می‌رود شهرداری‌ها، سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه‌های مرتبط با نصب بنر‌هایی در سطح شهر پیرامون برنامه‌های متنوع قرآنی در حال انجام، اطلاع رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: این قرارگاه به منظور هماهنگی و برنامه ریزی در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی و برنامه‌های مرتبط با این حوزه در ماه مبارک تشکیل شده و انتظار می‌رود دستگاه‌ها و مجموعه‌های عضو با رویکردی جهادی، برنامه‌های مصوب را عملیاتی کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر ترویج فرهنگ قرآنی و تلاوت قرآن با محوریت مساجد و مردم در این ماه عنوان کرد: این ایام برنامه‌ها و محافل متعدد حفظ و قرائت قرآن در مساجد و محلات با محوریت مردم در حال برگزاری است که باید اطلاع رسانی مناسبی پیرامون زمان و مکان این محافل صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: طبق سنت متداول در کرمانشاه، جلسات و محافل قرآنی را مردم برگزار می‌کنند و دستگاه‌ها نقش یاری دهنده و همراهی کننده را دارند.

یکی از مصوبات ویژه این نشست، برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآنی در نیمه دوم ماه مبارک رمضان بود.

استاندار کرمانشاه گفت: برگزاری نمایشگاه قرآنی می‌تواند یک حس معنوی به فضای استان ببخشد و باید این برنامه باشکوه هرچه بیشتر و با مشارکت فعال همه دستگاه‌های مختلف اجرایی شود.

وی از تداوم فعالیت قرارگاه قرآنی استان پس از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این فضای دلپذیر معنوی حاصل از اجرای برنامه‌های قرآنی باید پس از ماه مبارک هم در استان تداوم یابد و اقشار بیشتری از آن بهره‌مند شوند.

صحرایی از برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های قرآنی در ۵۰ مسجد شهر کرمانشاه و در مساجد شهرستان‌ها در تابستان امسال خبر داد و گفت: این برنامه‌های قرآنی با رویکرد مردمی سازی و با محوریت مساجد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این محافل با حضور حافظان و قاریان، برنامه‌های معنوی حفظ و قرائت قرآن و آموزش تفسیر روان و ساده برای دانش آموزان و دانشجویان و اقشار مختلف اجرا می‌شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار