اپل‌واچ احتمالا ۷ سال دیگر می‌تواند قند خون را اندازه‌گیری کند

اپل در تلاش است شرایطی را فراهم کند که ساعت‌ها بدون داشتن نمونه خون بتوانند قند خون را اندازه‌گیری کنند.

آن‌طور که یک افشاگر خوش‌سابقه می‌گوید، توسعه‌ فناوری نظارت غیرتهاجمی بر قند خون در اپل واچ بین سه تا هفت سال دیگر زمان نیاز دارد.

مارک گرمن، افشاگر بلومبرگ، معتقد است که فناوری نظارت بر قند خون اپل واچ تا چندین سال آینده از راه نخواهد رسید. گرمن ماه گذشته‌ میلادی گفت اپل در روند توسعه‌ این فناوری به دستاورد بزرگی رسیده است. فناوری موردبحث به کاربران اپل واچ امکان می‌دهد بدون استفاده از سرنگ، سطح قند خون را اندازه بگیرند.

اپل به‌منظور تخمین میزان قند بدون استفاده از نمونه‌ خون، در حال تولید یک تراشه‌ فوتونیک سیلیکونی است که از تکنیک بیناب‌نمایی نوری استفاده می‌کند. در این روش، نور از لیزر به زیر پوست ساطع می‌شود تا بتوان غلظت قند موجود در بدن را اندازه گرفت.

مارک گرمن گفت: اپل قبل از روی کار آمدن فناوری جدید باید الگوریتم‌ها و حسگر‌های آنبرد را بی‌نقص کند. دستگاه آزمایشی فعلی اپل ابعادی در حد و اندازه‌ی آیفون دارد و می‌توان آن را به بازوی بیمار متصل کرد. نسخه‌ قبلی به حدی بزرگ بود که بیمار باید آن را روی میز می‌گذاشت. این دستگاه باید به حدی کوچک شود که بتوان آن را وارد اپل واچ کرد. گرمن می‌گوید فرایند تولید دستگاه کوچک‌تر حداقل سه تا هفت سال دیگر طول خواهد کشید.
منبع: اپل پست

برچسب ها: اپل واچ ، قندخون
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار