آغاز عملیات مبارزه با ملخ‌های کوهان دار در جلال آباد زرند

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان، از آغاز عملیات مقابله با ملخ‌های کوهان دار در هزار و ۵۰۰ هکتار از تاغزار‌های منطقه جلال آباد زرند خبر داد.

مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان، محمد ایزدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زرند، علی میرزایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان و سید میثم ترابی بخشدار یزدان آباد از روند عملیات اجرایی مبارزه با هجوم گسترده ملخ‌های کوهان دار، بازدید کردند.

رجبی زاده در حاشیه این بازدید گفت: عملیات مقابله با ملخ‌های کوهان دار در هزار و ۵۰۰ هکتار از تاغزار‌های منطقه جلال آباد از توابع بخش یزدان آباد زرند به طور جدی طراحی و آغاز شده است.

او افزود: در صورتی که با این آفات مقابله نشود، می تواند خسارات جبران ناپذیری به تاغزار‌ها و بخش‌های کشاورزی وارد کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ضمن تشکر ویژه از مدیریت، عوامل و ماموران پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرند و همکاری صنایع فعال منطقه افزود: تاکنون ۹۵۰ هکتار از منطقه آلوده شده سم پاشی شده و تا هفته آینده به پایان خواهد رسید.

محمد ایزدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زرند نیز ضمن قدردانی از مدیریت، عوامل و ماموران پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری بخش‌های خصوصی به ویژه مجتمع معدنی آریا جنوب و فکور صنعت، افزود: درختچه‌های تاغ که در زمین‌های خشک و بیابانی با هدف جلوگیری از گسترش بیابان کاشته می‌شود، با تثبیت خاک و جلوگیری از روان شدن شن و ماسه، از انتشار گرد و غبار در مناطق روستایی و شهری پیرامونی می‌کاهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.