اقامت بیش از ۳ هزار نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهداد

مدیر اداره میراث‌فرهنگی شهداد از اقامت بیش از ۳ هزار نفر از ۲۸ اسفند پارسال تا ۵ فروردین‌ امسال در اقامتگاه‌های بوم‌گردی این بخش خبر داد.

حجت ابراهیمی‌زاده گفت: از مجموع مسافران نوروزی که به بخش شهداد سفر کرده‌اند، تعداد ۳ هزار و ۲۷۷ نفر در واحد‌های بوم‌گردی و هتل پایاب و تعداد ۴۰۳ نفر هم در مدارس و مراکز آموزش و پرورش اقامت کرده‌اند.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بخش شهداد افزود: بیشترین بازدید‌های جاذبه‌های این بخش به ترتیب متعلق به جاذبه‌های بیابان لوت و کلوت‌ها، جنگل نبکا، آسیاب آبی، آب انبار محمد تقی، شهر قدیم شهداد و کاروانسرای شفیع‌آباد است.

او با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان و ایام تعطیلات نوروز تصریح کرد: تعدادی از مسافران نوروزی که زیارت ضریح مطهر حضرت امام‌زاده زید (ع) را در برنامه سفر خود دارند از برنامه‌های لحظه افطار این مرقد مطهر استفاده می‌کنند.

ابراهیمی‌زاده بیان داشت: برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در آب انبار حاج محمدتقی به عنوان زیباترین و مدورترین آب انبار استان و همچنین کاروانسرای شفیع آباد با همکاری جوامع محلی و توزیع بروشور‌های جاذبه‌های شهداد در ورودی این بخش با همکاری جمعیت هلال احمر از برنامه‌هایی است که در شهداد در حال برگزاری است.

او افزود: با توجه به اینکه کویر شهداد، اثری جهانی است از همه مسافران و مهمان‌های نوروزی درخواست می‌شود در حفاظت از این اثر کوشاتر باشند و زباله‌های تولید شده را همراه خود بیاورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار