واکنش مربی تیم ملی کشتی آزاد به مصدومیت بیابانی و تغییر در ترکیب تیم آسیایی

احسان امینی گفت: حرکت پیمان بیابانی در مورد اعلام مصدومیتش به کادر فنی قابل تحسین بود.

احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان این مطلب افزود: پیمان بیابانی قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم کشور، طبق چرخه ملی پوش ما در رقابت‌های قهرمانی آسیا بود، اما وی در یک حرکت قابل تحسین، مصدومیت خود را مخفی نکرد و آن را به کادر فنی اعلام کرد.

وی ادامه داد: کادر فنی نیز تصمیم گرفت که در صورت بهبود مصدومیت بیابانی وی را به قزاقستان اعزام کند و مقرر شد تا نزدیکی مسابقات شرایط وی مورد بررسی قرار گیرد که در نهایت این کشتی گیر به کادر فنی اعلام کرد که توانایی کشتی گرفتن را ندارد.

امینی تصریح کرد: کادر فنی نیز با توجه به شرایط موجود، برنامه ریزی‌های خود را در این مورد انجام داده بود و مقرر شد که اگر بیابانی راهی رقابت‌های آسیایی نشود، رحمان عموزاد جایگزین وی شود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد انتخاب عموزاد برای حضور در قزاقستان اظهار داشت: عموزاد به عنوان قهرمان جهان در چرخه‌ی انتخابی و تمرینات آماده سازی اردویی حضور داشت و می‌باید در یک تورنمت رنکینگ دار نیز شرکت می‌کرد که با توجه به شرایط پیش آمده، تاکنون این مورد محقق نشده بود. از سوی دیگر این کشتی گیر حتما باید در یک رقابت بین المللی با فاصله مناسب با مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم ملی، به میدان می‌رفت که با صلاحدید کادر فنی، رقابت‌های قهرمانی آسیا که رنکینگ اتحادیه جهانی نیز محسوب می‌شود، برای این کشتی گیر در نظر گرفته شد.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا روز‌های ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار