تاکید نماینده شیراز در مجلس بر تامین منابع آب پایدار برای شیرازی ها

 نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر تامین منابع آب پایدار برای شهرستان شیراز تاکید کرد و گفت: برای چنین رویکردی باید یک برنامه دقیق و مدون تهیه کرد.

ابراهیم عزیزی در دیدار مدیر عامل آبفای شیراز با وی در دفتر ارتباطات مردمی نماینده شیراز و زرقان با تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی کارکنان آبفا برای تامین آب شهرستان، گفت: رویکرد جهادی در مجموعه آبفای شیراز موجب شد تا علی رغم همه تنش‌های آبی سال گذشته، مردم دغدغه آب نداشته باشند.

او تاکید کرد: امسال نیز در کنار سایر اقدامات، اولویت ما باید تامین آب پایدار برای شهرستان شیراز باشد که در این راستا از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تسهیلات بانکی و دولتی می‌بایست بهره برد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با تقدیر از کار‌های انجام شده در روستا‌ها در سال‌های اخیر گفت: امسال تامین آب پایدار روستا‌های اطرف شیراز نیز یک اولویت برای آبفا است و باید برای آن برنامه‌ای مدون داشت؛ موضوعی که در سال‌های گذشته کمتر بدان توجه شده است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه کشور در عین حال اظهار داشت: به نظر می‌رسد با استفاده از ظرفیت‌های مجلس و دولت نیاز است در برنامه هفتم توسعه، مسائلی را در بگنجانیم تا در نهایت مبنایی برای اقدامات بزرگ در حوزه آبفا قرار گیرد که این مساله مد نظر بنده است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر لازم باشد وزیر نیرو و مسوولان آبفا را به شیراز دعوت خواهیم کرد تا با یک بازدید میدانی، نیاز‌های شهرستان را به ایشان بازگو کرده و برای جذب اعتبارات لازم اقدام نماییم.

عزیزی همچنین بر توجه آبفا به شهر صدرا نیز تاکید کرد و گفت: صدرا یکی از کانون‌های مهم جمعیتی شهرستان شیراز است و برای تامین آب این منطقه باید برنامه ریزی دقیقی داشت.

بهروزی مدیر عامل آبفای شیراز نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در طول یک سال گذشته جهت تامین آب شهرستان شیراز، بر اصلاح شبکه فرسوده آب شهرستان تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
رضا رضایی
۰۰:۰۲ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
سلام ، آب شرب شیراز را نبرید دریاچه بختگان و یا دریاچه ارسنجان .
آخرین اخبار