تصادفات جاده‌ای خراسان رضوی در تعطیلات نوروز ۳۵ درصد کاهش یافت

رییس اداره ایمنی راه و حریم راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تصادفات جاده ای طی ۱۲ روز گذشته از نوروز امسال در مقایسه با نوروز ۱۴۰۱، ۳۵ درصد کاهش یافت.

احمد رضا بخشی گفت: در بازه زمانی یاد شده تصادفات جرحی ۳۱ درصد، تصادفات فوتی هشت درصد و تعداد جانباختگان ناشی از تصادفات جاده ای نیز ۱۴ درصد کاهش داشته است.

وی عدم توجه به جلو و حواس پرتی رانندگان را علت اصلی تصادفات رانندگی طی نوروز ۱۴۰۲ عنوان و اضافه کرد: تلاش و همراهی پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و استانداری خراسان رضوی در کنار اجرای طرح های ایمن سازی جاده ای راهداری از دلایل کاهش تصادفات بوده است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی یک ماه منتهی به اجرای طرح نوروزی، راهداری بیش از هفت هزار تابلو اخطاری و انتظامی تهیه و در طول راه های استان نصب کرده است.

بخشی افزود: همکاران راهدار طی یک ماه مانده به تعطیلات نوروزی، ۱۱ کیلومتر حفاظ در طول جاده های استان و نقاط پرحادثه نصب کرده اند که تاثیر قابل توجهی در کاهش تصادفات جاده ای داشته است.

وی با بیان این که در ۱۲ روز گذشته بیش از ۱۷ میلیون تردد در جاده های استان ثبت شده است اضافه کرد: آمار کاهش تصادفات رانندگی در جاده های استان در شرایطی به دست آمد که میزان تردد جاده ای در این ایام ۱۲ درصد رشد داشته است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی سال گذشته ۲۰ نقطه پرتصادف با صرف ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار ایمن سازی و ۱۰ هزار کیلومتر خط کشی نیز در طول راه های استان انجام شده است.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته از نظر طول راه‌ها در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

طبق برآوردهای صورت گرفته طی نوروز ۱۴۰۲ حدود ۱۰ میلیون زائر و مسافر به خراسان رضوی عزیمت می کنند که سفر حدود ۹۰ درصد از این مسافران از طریق خودروهای شخصی یا ناوگان اتوبوس بین شهری خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار