تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان بوشهر ۷ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس راه استان بوشهر از کاهش ۷ درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان بوشهر در ۱۳ روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت در ۱۳ تصادف ۱۵ نفر فوت کرده‌اند.

سرهنگ صادق مزارعی رئیس پلیس راه استان بوشهر، با اشاره به طرح نوروزی از ۲۵ اسفند در جاده‌های استان برای افزایشی ایمنی و مقابله با تخلفات برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای، اظهار داشت: در ۱۳ روز گذشته در جاده‌های استان بوشهر ۳۱۲ تصادف فوتی، جرحی و خسارتی به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته، چرا که در سال گذشته در این مدت ۲۷۲ تصادف به وقوع پیوست.

وی از وقوع ۲۰۷ تصادف خسارتی در جاده‌های استان بوشهر در مدت یاد شده خبر داد و بیان کرد: این تعداد تصادف نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

فرمانده پلیس راه استان بوشهر با اشاره به ثبت ۹۲ تصادف جرحی در ۱۳ روز گذشته در جاده‌های استان بوشهر تصریح کرد: در این تصادفات که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش یافته است ۱۴۷ نفر مصدوم شدند و تعداد افراد آسیب‌دیده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد دارد.

وی از فوت ۱۵ نفر به سبب تصادفات خودرویی در محور‌های مواصلاتی استان بوشهر از ۲۵ اسفند تا ۸ فروردین خبر داد و خاطرنشان کرد: در ۱۳ روز گذشته به سبب وقوع ۱۳ تصادف در جاده‌های استان بوشهر متأسفانه ۱۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند که تعداد تصادفات ۷ درصد و فوتی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش یافته است.

مزارعی با بیان اینکه به‌صورت متوسط روزانه یک تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان بوشهر ثبت شده است تصریح کرد: تصادفات منجر به فوت در محور‌های جاده‌ای اصلی استان ثبت شده است.

وی عدم توجه به جلو، بی‌توجهی به رعایت حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ، سرعت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی را از علل اصلی در بروز این تصادفات جاده‌ای در استان عنوان کرد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر با اشاره به اینکه تمام نیرو‌های پلیس در آماده‌باش کامل قرار دارند ادامه داد: تیم‌های گشت پلیس راه به منظور ارتقا انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات و به‌صورت محسوس و نامحسوس تردد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی استان بوشهر را کنترل و رصد می‌کنند.

مزارعی خستگی و خواب‌آلودگی را از اصلی‌ترین علل سوانح رانندگی در ایام نوروز اعلام کرد و گفت: رانندگان در طول مسیر باید استراحت لازم را در برنامه سفر خود داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: تا پایان تعطیلات نوروزی رانندگان با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفری ایمن و بی‌خطر را برای خود و دیگر هموطنان مهیا کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار