انجام بیش از ۶ هزار نوبت بازرسی از فرآورده‌های دامی در آذربایجان غربی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی از بازرسی بهداشتی بیش از ۶ هزار نوبت از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های دامی در استان خبر داد.

خلیل‌زاده مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: از زمان آغاز اجرای این طرح تعداد ۶ هزار ۱۶۵ نوبت بازرسی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورد ه‌های خام دامی استان انجام شده است.

وی افزود: در همین راستا بالغ بر ۴ تن انواع فرآورد‌ه‌های خام دامی از این مراکز کشف، ضبط و معدوم‌سازی شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد ۱۵ مرکز عرضه متخلف نیز در اجرای این طرح به مراجع قضایی معرفی شده اند.

خلیل‌زاده ادامه داد: همچنین مقدار ۱۵ تن فرآورده خام غیر بهداشتی با هوشیاری بازرسان نظارتی اداره کل کشف، ضبط و پرونده از طریق مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

وی تاکید کرد: اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با قدرت تمام در حوزه وظایف قانونی خود قدم برداشته و در این راستا با متخلفین بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد جدی می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان‌غربی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی به برچسب مشخصات (تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع‌رسانی کنند.

طرح تشدید نظارت بر فرآورده‌های دامی از ۱۳ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در استان نیز آغاز شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.