۱۷۴۸ فقره توقیف ساعتی و ۱۳۸۲۵۷ مورد اعمال قانون فقط برای خودرو‌های حادثه ساز

جانشین پلیس راهور تهران گفت: تیم‌های کنترل نامحسوس رفتار‌های ترافیکی و سرعت‌های رانندگان پر خطر را رصد و کنترل می‌کنند.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور گفت: سرعت و سبقت همچنان عامل اصلی تصادفات پایتخت بویژه در ایام خلوتی معابر محسوب می‌شود و در تعطیلات نوروز نیز با توجه به معابر خلوت با این تخلف روبرو هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع و و دغدغه پلس جهت کاهش سرعت‌ها و به تبع آن کاهش تصادفات و حوادث، تعداد تیم‌های کنترل سرعت لیزرگان به حدود ۶۰ تیم و محل استقراری افزایش پیدا کرد و بیش از ۳۰ تیم نامحسوس نیز در معابر بزرگراهی همچون آزادگان، شهید باقری، شهید زین الدین، شهید همدانی، شهید خرازی و دیگر بزرگراه‌های شهر تهران بصورت ۲۴ ساعته علاوه بر روز نیز به گشت زنی و برخورد با تخلفات حادثه ساز اقدام می‌نمایند.

وی افزود: همچنین پلیس راهور تهران بزرگ بغیر از تیم‌های ذکر شده با استقرار تیم‌های کنترلی در مبادی ورودی شهر تهران رفتار‌های پرخطر ترافیکی و تخلفات رانندگان را کنترل می‌کند.

سرهنگ موسوی پور گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۱۳۸۲۵۷ فقره اعمال قانون خودرو‌های حادثه ساز صورت گرفته است و ۱۷۴۸ خودرو نیز توقیف ساعتی شده اند که به این آمار می‌بایست ۷۵۶۹۰ مورد اعمال قانون توسط دوربین‌های لیزرگان که در بحث کنترل سرعت و سبقت فعالیت دارند نیز اشاره داشت.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: با توجه به حضور مسافران نوروزی در اماکن تفریحی و گردشگری شهر تهران همکاران بنده آمادگی صد درصدی جهت استقبال از این عزیزان را به صورت شبانه روزی داشته و بمنظور افزایش ایمنی تردد‌ها، روان سازی ترافیک و همچنین جهت نظم و انضباط بخشی به تردد‌های رانندگان در معابر حضور خواهند داشت.

وی افزود: اگر چه پایتخت روز‌های آرامی را سپری می‌کند، اما این معابر خلوت محلی است تا برخی از رانندگان قوانین را نادیده بگیرند و قصد افزایش سرعت و سبقت داشته باشند که طبیعی است این مسئله از نگاه پلیس و دوربین‌های رصد تخلفات دور نخواهد بود و با ثبت تخلف و اعمال قانون با رانندگانی که عاملی برای سلب آسایش و آرامش دیگران هستند طبق قانون برخورد جدی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۶ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
فقط تهران یا بقیه شهرها هم وجود دارن؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۱ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
جاده رفسنجان انار یزد و بالعکس شده جولانگاه ماشینهای افغانی کش با خدا کیلومتر سرعت هیشکی هم کاری بکارشون نداره پلیس هم فقط نظارگره
آخرین اخبار