شریفی خبر داد

تعداد ۱۴۲ مصدوم سوانح ترافیکی در هشتمین روز از سال نو

نماینده هیات رییسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعداد کل مصدومان سوانح ترافیکی در هشتمین روز از سال جدید را ۱۴۲ نفر اعلام کرد.

دکتر مهرداد شریفی نماینده هیات رییسه در ستاد سلامت نوروزی و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد سلامت نوروز ۱۴۰۲ دانشگاه، تعداد کل مصدومان سوانح ترافیکی در هشتمین روز از سال جدید را ۱۴۲ نفر اعلام و اظهار کرد: از این تعداد ۵۱ نفر خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند و ۹۱ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند.

او، آمار مراجعه مردمی به بخش‌های اورژانس مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های استان را در دیروز، ۱۱ هزار و ۸۵ مورد اعلام کرد و گفت: با تلاش تیم‌های پزشکی، علاوه بر انجام ۳۴۸ مورد عمل جراحی، به ۴۶۹ مصدوم سوانح ترومایی مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی درمانی، همچنین ۳۹۲ بیمار دارای علایم تنفسی و ۲۶۵ بیمار دارای علائم گوارشی نیز ارائه خدمت شد.

او با اشاره به امدادرسانی به ۴ مورد مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن طی ۲۴ ساعت گذشته، از مردم استان فارس و مسافران نوروزی خواست تا تدابیر ایمنی و پیشگیرانه را با دقت و توجه بیشتر رعایت کنند.

شریفی اضافه کرد: در هشتمین روز از سال ۱۴۰۲، ۷۹۷ ماموریت با حضور امدادگران اورژانس ۱۱۵ در استان انجام شده که از این تعداد، ۱۲۲ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

نماینده هیات رییسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در هشتمین روز از تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲، به ۷ هزار و ۵۸۳ مراجعه کننده به مراکز خدمات جامع سلامت استان فارس خدمت رسانی شده و یک مادر باردار استان نیز به علت نیاز به مراقبت ویژه، به بیمارستان‌ها اعزام شدند.

او ادامه داد: هشتمین روز از تعطیلات نوروزی سال نو، هزار و ۶۹۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مکان‌های عمومی، مراکز بین راهی و سامانه‌های آبرسانی استان فارس انجام شد که با معرفی ۴ مرکز متخلف به مراجع قضایی استان، تعطیلی ۲ مرکز متخلف و شناسایی و معدوم سازی بیش از ۵۵۳ کیلوگرم مواد غذایی و آشامیدنی غیربهداشتی همراه بود.

شریفی بازدید‌های حوزه غذا و دارو را از دیگر محور‌های فعالیت ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ایام تعطیلات نوروزی برشمرد و گفت: در شبانه روز گذشته، ۳۸ مورد بازدید از داروخانه‌های سطح استان، ۶ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی، ۷ مورد بازدید از مراکز فروش تجهیزات پزشکی و پنج مورد بازدید از عطاری‌ها و داروخانه‌های ارائه کننده محصولات مکمل، طبیعی و سنتی شیراز انجام شد.

نماینده هیات رییسه در ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پاسخگویی به ۳۰۰ مورد مراجعه مردمی به میز خدمت دانشگاه را از دیگر تلاش‌های مجموعه معاونت غذا و دارو در هشتمین روز از تعطیلات نوروز عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار