در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

۲۰۳۴ توقیف ساعتی و ۲۸۰۳ مورد انتقال به پارکینگ حاصل تخلفات رانندگان

رییس مرکز اطلاع رسانى پلیس راهور تهران گفت: پلیس راهور با تخلفاتى که امنیت تردد دیگر شهروندان را به مخاطره می‌اندازد به صورت جد برخورد می‌کند.

سرهنگ علی  اصغر  شریفی  رییس مرکز  اطلاع رسانی راهور  تهران بزرگ  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد:  در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است. پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۲ در  پایتخت، تا کنون ۲۰۳۴ مورد توقیف ساعتی و ۲۸۰۳ مورد نیز  اعزام به پارکینگ را ثبت و به همین نحو با متخلفان برخورد کرده است.  

وی  افزود: همچنین در  این مدت حدود ۷۵۲ هزار مورد اعمال قانون در  سطح شهر  تهران به صورت کلی  انجام گردیده که از  این تعداد حدود ۱۷۰ هزار  مورد به ثبت تخلفات حادثه ساز  مانند سرعت و سبقت مربوط  می‌شود.  

وی  افزود : اگر چه پایتخت به پایان تعطیلات نوروزی نزدیک می شود و ترددها کم است اما این معابر خلوت برای برخی رانندگان پرخطر محلی  برای ارتکاب  تخلفات سرعت و سبقت می شود که خط این موضوع  قرمز  پلیس است و پلیس راهور با این تخلفات که امنیت تردد دیگر  شهروندان را به مخاطره می  اندازد به صورت جد برخورد می  نماید .   

سرهنگ شریفی گفت:  در  واقع کار  اصلی  پلیس در  قرارگاه سرعت برخورد با تخلفات است كه  هر روز پس  از  بررسی  سامانه هایی که در  اختیار  پلیس راهور  قرار  دارد ،  رانندگانی که با سرعت های  بالای  50 کیلومتر  بیش  از  حد مجاز  در  سطح شهر  تهران  تردد می  کنند را شناسایی و همان روز  و چه بسا قبل از  اینکه به مقصد برسد پیامکی  را برای  انها ارسال کرده که این رانندگان می بایست در کلاس های  آموزشی  به همین منظور شرکت نمایند  . 

وی  بیان داشت  : دراین کلاس  ها به رانندگان متخلف  عواقب  خطرناک اقدامات حادثه ساز  و عواقب سرعت و سبقت ها را گوشزد و تصاویری  از  حوادث  و اتفاقات سرعت و سبقت برای  مراجعه کنندگان پخش  می گردد و برخوردهای  شدیدی  که به همین علت ها روی  داده است برای  این افراد توضیح داده می شود  . 

رییس مرکز  اطلاع رسانی  پلیس راهور  تهران بزرگ افزود : این طرح و شرکت در  کلاس  ها ادامه دارد تا جایی که دیگر  رانندگان این تخلف  را مرتکب  نشوند چرا که این طرح تاثیر بسیار  زیادی  را در  بین رانندگان متخلف  داشته است . 

رییس مرکز  اطلاع رسانی راهور  تهران از رانندگان خواست با توجه به خلوتی بزرگراههای تهران خواهشمند است با سرعت مطمئنه حرکت کنید و با عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با توجه و تمرکز کامل به جلو برانید. امیدواریم در نوروز 1402 هم بسلامت به مقصد برسید.

برچسب ها: توقیف ، پلیس راهور
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار