هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال؛

استقلال - ذوب آهن؛ نبرد ساپینتو با مربی پرسپولیسی/ مس رفسنجان - پرسپولیس؛ سرنوشت قهرمانی سرخپوشان در دستان شاگردان ربیعی

پرونده مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال با انجام ۴ دیدار روز جمعه بسته می‌شود.

مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال با انجام ۴ دیدار امروز (جمعه یازدهم فروردین) به پایان می‌رسد و تیم استقلال در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم ذوب آهن است و تیم پرسپولیس هم به مصاف تیم مس رفسنجان می‌رود.

سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان/ روز جمعه ساعت ۱۹:۱۵

تیم سپاهان در دور برگشت لیگ برتر فوتبال عملکرد خوبی داشته و باختی نداشته است. این تیم  با ۴۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و در ۵ بازی آخرش در سال ۱۴۰۱  چهار برد و  یک مساوی مقابل آلومینیوم اراک کسب کرد.

طلایی پوشان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر هستند  و ۳ امتیاز با استقلال و ۴ امتیاز با پرسپولیس فاصله دارند. آن‌ها می‌توانند به راحتی تیم صنعت نفت آبادان را شکست بدهند و کار آسانی پیش رو دارند.  

استقلال- ذوب آهن؛نبرد ساپینتو با مربی پرسپولیسی/ مس رفسنجان- پرسپولیس؛ سرنوشت قهرمانی سرخپوشان در دستان شاگردان ربیعی

در آن طرف، تیم ته جدولی صنعت نفت آبادان با ۱۳ امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی قرار گرفته است. این تیم آبادانی  در این فصل ۳ سرمربی عوض کرد و بعد از رضا پرکاس به سراغ تاوارس برزیلی رفت و در نهایت سکان هدایتش را به عبدالله ویسی مربی خوزستانی سپرد تا شاید او بتواند ماموریت سخت بقای نفت در لیگ برتر را اجرا کند.  

سپاهان با ۳۶ گل زده هجومی‌ترین تیم لیگ است و نفت آبادان با ۱۳ گل زده بدترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد تمامی آمار‌ها به ضرر تیم قدیمی و ریشه دار نفت آبادان دراین مسابقه است.

نفت آبادان بعد از صعود دوباره به لیگ برتر نتوانسته تیم سپاهان را شکست بدهد. به این ترتیب شاید هدف اول ویسی در این بازی، کسب یک امتیاز و شکست نخوردن باشد حتی اگر تک امتیاز دردی از این تیم درمان نکند بهتر از کیسه گل شدن مقابل سپاهان است. البته ویسی اگر بتواند در اصفهان شگفتی خلق کند شاید سرنوشت قهرمانی لیگ برتر بیست و دوم را عوض کند.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع سپاهان به پایان رسید.  

استقلال- ذوب آهن؛نبرد ساپینتو با مربی پرسپولیسی/ مس رفسنجان- پرسپولیس؛ سرنوشت قهرمانی سرخپوشان در دستان شاگردان ربیعی

نساجی مازندران - گل گهرسیرجان/ روز جمعه ساعت ۱۹:۳۰

تیم نساجی در دور برگشت مسابقات هنوز بردی به دست نیاورده و با ۲۴ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته است.  

شاگردان مطهری می‌خواهند با برد  بازی خانگی برابر تیم گل گهر  طلسم نبردن‌های خود را  در دور برگشت بشکنند و چند پله‌ای در جدول رده بندی صعود کنند.

تیم نساجی  آخرین مرتبه درهفته چهاردهم لیگ برتر مقابل تراکتور تبریز پیروز شد. یکی از ۵ برد این تیم شمالی  در دور رفت مقابل گل گهرسیرجان رقم خورده جایی که امیر قلعه نویی سرمربی این تیم بود، اما او فردا در این بازی غایب است و سرمربی تیم ملی شده است. این بازی نخستین سرمربیگری سعید الهویی در گل گهر محسوب می‌شود مربی که البته در تیم ملی هم دستیار قلعه نویی است.  

قلعه نویی  تیم گل گهر را با ۴۰ امتیاز و جایگاه چهارمی تحویل دستیارش داده است.   حمید مطهری سرمربی نساجی اولین مربی لیگ برتری بود که در تمرینات تیم ملی با قلعه نویی دیدار کرد و حالا باید مقابل دستیار او در لیگ برتر به فکر برد تیمش باشد.

استقلال- ذوب آهن؛نبرد ساپینتو با مربی پرسپولیسی/ مس رفسنجان- پرسپولیس؛ سرنوشت قهرمانی سرخپوشان در دستان شاگردان ربیعی

استقلال - ذوب آهن اصفهان/ روز جمعه ساعت ۱۹:۳۰

تیم استقلال سال ۱۴۰۱ را با بهترین عملکرد به پایان رساند و تیم‌های گل گهر و فولاد خوزستان را شکست داد و از تیم پرسپولیس عبور کرد و به ۳ امتیازی سپاهان صدرنشین رسید.   این تیم در اوج آمادگی بود که لیگ برتر به خاطر فیفادی تعطیل شد.  

 اکنون آبی پوشان پایتخت  به دنبال اولین برد خانگی خود برابر تیم ذوب آهن  در سال جدید هستند تا به هواداران شان عیدی بدهند.

 بدهی به استراماچونی  سرمربی ایتالیایی به  یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت باشگاه استقلال تبدیل شده است چرا که اگر نتواند این بدهی را به موقع تسویه حساب کنند مجوز حضور در آسیا را کسب نمی‌کنند و  این  تلخ‌ترین خبر ممکن برای هواداران استقلال خواهد بود.  

البته مسئولان کشور قول دادند که مشکل بدهی استقلال به استراماچونی را حل کنند تا این تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا با مشکلاتی مواجه نشود. تیم استقلال تا روز یازدهم فروردین یعنی همان روزی که مقابل ذوب آهن بازی دارد برای تسویه حساب طلبکارانش فرصت دارد.

تیم استقلال از لحاظ  فنی شرایط خوبی برای این بازی دارد هرچند ساپینتو بعد از آخرین برد آبی پوشان در سال گذشته حرف‌های تلخی بر زبان آورد و از شرایط نامناسب پرداختی‌های باشگاه گلایه کرد.

در آن طرف، تیم ذوب آهن اصفهان هم با ۲۷ امتیاز روی پله نهم جدول لیگ ایستاده و دغدغه‌ای برای سقوط و صعود ندارد. ذوبی‌ها در بازی رفت هم یک بر صفر مقابل استقلال شکست خوردند و شاید تارتار در این مسابقه برای گرفتن یک امتیاز تیمش را به میدان بفرستد.

مهدی تارتار هم به عنوان یک پرسپولیسی و هم به عنوان سرمربی تیم همشهری سپاهان انگیزه کافی برای متوقف کردن استقلال دارد، اما باید دید از نظر فنی بازیکنانش توان ایستادگی مقابل استقلال را دارند یا نه. البته هواداران استقلال با نگرانی اخبار پرداخت طلب سرمربی سابق خود را هم دنبال می‌کنند و امیدوارند هم در میدان پیروز شوند و هم در کارزار بدهی‌ها باشگاه محبوب شان شکست نخورد.

استقلال- ذوب آهن؛نبرد ساپینتو با مربی پرسپولیسی/ مس رفسنجان- پرسپولیس؛ سرنوشت قهرمانی سرخپوشان در دستان شاگردان ربیعی

مس رفسنجان - پرسپولیس/ روز جمعه ساعت ۲۱:۳۰

تیم مس رفسنجان با ۴ برد متوالی ۳۷ امتیاز و حضور در رده پنجمی لیگ به استقبال سال جدید رفت.

مسی‌ها یکی از آماده‌ترین تیم‌ها در روز‌های پایانی سال بودند و نتایج شگفت انگیزی هم کسب کردند و حالا شاگردان محمد ربیعی به مصاف پرسپولیس خواهند رفت. تیمی که تا چند هفته پیش با ۵ امتیاز اختلاف صدرجدول را در اختیار داشت، اما یکباره دچار افت شد و اکنون با ۴۵ امتیاز در رده سوم جدول لیگ جا خوش کرده و شانس کمی نسبت به سپاهان و استقلال برای قهرمانی در این فصل دارد.

قرمزپوشان پایتخت در اولین روز‌های سال هم باید به مصاف تیمی منسجم و دونده بروند و اگر در این مسابقه سه امتیاز را کسب نکنند از کورس مدعیان قهرمانی بیش از گذشته فاصله خواهند گرفت و حتی می‌توان گفت شاید با قهرمانی در لیگ برتر این فصل وداع بکنند به همین دلیل قطعا پرسپولیس در این مسابقه با ارائه یک بازی هجومی به دنبال پیروزی است.

پرسپولیس در این مسابقه کار سختی برای گلزنی خواهد داشت، زیرا مس رفسنجان با ۹ گل خورده مستحکم‌ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد، پرسپولیس سه گل بیشتر از حریف رفسنجانی خود دریافت کرده است. این بازی یکی از حساس‌ترین مسابقات فصل سرخپوشان خواهد بود اگر پیروز شوند حتی ممکن است به قهرمانی امیدوار بمانند، اما اگر امتیاز از دست بدهند شاید دیگر نایب قهرمان هم نشوند و تمام امیدشان به جام حذفی خواهد بود.

مرتضی پور علی گنجی و کمال کامیابی نیا به علت مصدومیت و پریرا به دلیل محرومیت غایبان تیم پرسپولیس در این بازی هستند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار