آبراموویچ به دور‌زدن تحریم‌های اروپا متهم شد

رومن آبراموویچ، مالک سابق باشگاه چلسی با یک اتهام جدید روبرو شده است.

گزارشی توسط روزنامه گاردین منتشر شده است که نشان می‌دهد میلیاردر روسی مخفیانه حدود ۱۱۷ میلیون یورو از طریق یک حساب خارج از کشور به باشگاه هلندی تزریق کرده است. این پول از وام‌هایی که به چندین شرکت داده شده، به دست آمده است. علاوه بر این، همان منبع می‌گوید که آبراموویچ سرمایه گذاری کلان در ویتسه را که در اردیویسه رقابت می‌کند، اعلام نکرده است.

لازم به یادآوری است که باشگاه‌های چلسی و ویتسه پیش از این توسط اتحادیه فوتبال هلند (KNVB) به دلیل نقل و انتقالات زیاد بین باشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته اند.  نمانیا ماتیچ (بنفیکا سابق)، لوکاس پیازون (ریو آوه سابق و اس سی براگا، مونت، سولانکه و بروخا) برخی از بازیکنانی بودند که به صورت قرضی از تیم لندنی راهی نماینده هلند شده بودند.

گفتنی است بعد از  آغاز جنگ اوکراین، دولت بریتانیا، رومن آبراموویچ، مالک روس باشگاه چلسی، را زیر ذره‌بین گذاشت و تحریم‌هایی علیه باشگاه چلسی وضع کرد که بر اساس آن چلسی با محدودیت در فروش بلیت، برگزاری رویداد‌های خاص و حتی نقل و انتقال بازیکنان جدید مواجه شد. این محدودیت‌ها تا ۳۰ مه سال گذشته پابرجا بود تا اینکه در نهایت کنسرسیومی به رهبری تاد بولی آمریکایی مالکیت باشگاه را به دست گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار