فعالیت ۵۱ اقامتگاه بوم‌گردی در چهارمحال و بختیاری

۵۱ واحد اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری فعال هستند و به مسافران و گردشگران خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در آیین بهره‌برداری از یک اقامتگاه بوم‌گردی در شلمزار مرکز شهرستان کیار گفت: ۵۱ واحد اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق مختلف استان فعال هستند و به مسافران و گردشگران خدمات‌رسانی می‌کنند.

مرتضی محمدیان دهکُردی با اشاره به وجود ۸۰۰ جاذبه گردشگری در استان گفت: برای ارتقای خدمات‌رسانی به مسافران سه هزار و ۶۰۰ تخت در هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان آماده شده است.


بیشتر بخوانید


معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر حمایت از توسعه و تجهیز اقامتگاه‌های بومگردی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۳ هتل، چهار هتل‌آپارتمان، ۵۰ دفتر خدمات مسافرتی، پنج مرکز تفریحی و سرگرمی، ۵۱ اقامتگاه بوم‌گردی، دو مجتمع گردشگری، یک سایت طبیعت‌گردی، ۷۱ خانه مسافر، ۵۵ سرویس بهداشتی، دو اردوگاه گردشگری، ۲ مجتمع بین‌راهی، پنج سفره‌خانه سنتی و چهار رستوران بین‌راهی برای میزبانی از مسافران نوروزی ورودی به استان در نوروز ۱۴۰۲ آماده شده است.

وی در ادامه استانداردسازی واحد‌ها (درجه‌بندی)، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران و کارکنان واحدها، حضور مدیران این حوزه در نمایشگاه‌های صنعت گردشگری به‌منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان، توسعه کمپ‌های عشایری، معرفی متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی و یارانه تسهیلات از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری برای ارتقای کمی و کیفی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان ذکر کرد.

محمدیان اظهار داشت: امسال ۲۰ درصد مسافران و گردشگران نوروزی ورودی به چهارمحال و بختیاری در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان اقامت داشته‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار